Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Zdrowie Data publikacji: 28 lipca 2017

Zalety jeżdżenia na rowerze

Rower to jedna z najmilszych form aktywności fizycznej oraz odchudzania. Podczas jazdy na rowerze nie tylko pracują nasze nogi, ale wiele grup mięśni. Jazda na rowerze działa naprawdę zaskakująco na nasz organizm i pozwala wpłynąć na wiele sfer naszego zdrowia.

Podczas godzinnej jazdy na rowerze w terenie miejskim możesz zrzucić ok. 400 kcal. Jeśli będziesz jeździć nim do pracy i do domu po pracy to zrobisz to nie rezygnując z czasu na inne dzienne przyjemności. Najlepiej jednak aby tempo było stałe, dlatego jazda pod górę wcale nie pomaga w dobrym treningu. Lepiej wybierać w miarę równomierne trasy.

Niżej przedstawimy Wam kilkanaście zalet jeżdżenia na rowerze. Mamy nadzieję, że przekonają Was one do tego typu aktywności fizycznej.

  1. Wspomaga odchudzanie
  2. Rzeźbi całą sylwetkę
  3. Wzmacnia nogi
  4. Zwiększa wydajność organizmu na wysiłek
  5. Nie generuje zanieczyszczeń powietrza
  6. Jest tani w utrzymaniu w porównaniu do samochodu
  7. Pozwala łatwo zaparkować i omijać korki
  8. Jazda na rowerze wzmacnia kręgosłup
  9. Jazda na rowerze pomaga dbać o nasze serce
  10. Zwiększa ona również wydajność płuc

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły