Dla jakich psów karma z owadów będzie świetnym pożywieniem?

Kategoria: Zwierzęta
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2024-01-04

Wykorzystanie owadów w żywieniu ludzi i zwierząt nikogo już nie dziwi. Co więcej – wraz z upływem czasu odkrywa się coraz więcej zalet i korzyści płynących z takiej formy pokarmu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakim psom w szczególności rekomenduje się karmę z owadów w codziennej diecie!

Każdy miłośnik psów wie, jak istotne jest zbilansowane, właściwe żywienie zwierząt. Dzięki dobrej karmie mogą one zachować lśniącą i gęstą sierść, sprawność stawów czy równowagę jelit. Ostatnimi czasy coraz częstszym wyborem jest karma z owadów. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Karma z owadów dla psów aktywnych fizycznie

Karma z owadów tworzona jest z larw muchy czarnej. Badania wykazały, że stanowią one pełnowartościowe, nowoczesne i ekologiczne źródło białka. Nie uczula i nie wywołuje podrażnień układu pokarmowego – jest w pełni bezpieczne dla wszystkich ras psów, w tym dla psów z problemami zdrowotnymi i żywieniowymi. Ze względu na wysoką zawartość białka oraz pełny profil aminokwasowy karmę z owadów rekomenduje się m.in. psom aktywnym fizycznie oraz psom biorącym udział w zawodach czy szkoleniach.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Karma z owadów dla psów z problemami trawiennymi

Białko owadów jest łatwostrawnym pożywieniem o ponadprzeciętnej przyswajalności w układzie pokarmowym. Nie obciąża układu pokarmowego, dlatego świetnie nadaje się jako pokarm dla psów wrażliwych, wymagających specjalnej, lekkostrawnej diety czy po wszelkiego rodzaju operacjach. Warto zaznaczyć, że owady zawierają więcej białka,
żelaza i wapnia
niż mięso kurze, dlatego dostarczą wszystkich niezbędnych psu składników odżywczych. Sięgnij po karmę z owadów także wtedy, gdy Twój pies zmaga się z biegunką lub wzdęciami.

Karma z owadów dla psów z alergiami

Larwy muchy czarnej nie zawierają żadnych antybiotyków, hormonów wzrostu ani GMO. To świetna alternatywa dla zwierząt uczulonych na tradycyjnie stosowane białko zwierzęce. Wykazano, że karma z owadów jest bardzo dobrze tolerowana przez psy z rozmaitymi alergiami pokarmowymi. Z kolei ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 poprawi wygląd i kondycję sierści Twojego pupila!

Karma z owadów dla psów wybrednych

Zdarzają się jednak całkiem zdrowe psy o wyjątkowym guście i ponadprzeciętnych wymaganiach pokarmowych. Dla nich większość sklepowych, a nawet weterynaryjnych karm, jest mało satysfakcjonująca. Brak apetytu i wybredność nie będą już dłużej problemem. Karma z owadów wyróżnia się charakterystyczną, lekko orzechową nutą smakową, która przyciągnie uwagę znacznej większości czworonogów. Jeśli masz problem ze znalezieniem karmy idealnej dla Twojego psa, koniecznie sięgnij po tę z owadów.

Karma z owadów dla psich seniorów

Karma z owadów jest bogatym źródłem aminokwasów, białka, cennych kwasów tłuszczowych, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Dzięki temu wspiera nie tylko piękną sierść, ale i kondycję stawów. Ból stawów jest częsty u psich seniorów, zwłaszcza dużych ras. Podając psu karmę z insektów, dbasz o wzmocnienie stawów i ich maksymalną sprawność.

Podobne artykuły