Pies to nie zabawka. Bądź pewny. Ci ludzie przejechali swojego psa bo go już nie chcieli.

Zwierzęta Data publikacji: 21 stycznia 2021
fot. Amicii Dog Rescue Romania

Poruszaliśmy nie dawno temat odpowiedzialności za pupila, którego chcemy kupić lub przygarnąć a w artykule o tym czy zwierzę na Boże Narodzenie to dobry prezent. Musimy pamiętać, że to odpowiedzialność i obowiązek, który decydujemy się wziąć na swoje barki na wiele lat. Niestety niektórzy decydują się na przygarnięcie psa pod wpływem emocji, a potem okazuje się, że koliduje on im z ich planami lub obraz posiadania zwierzaka nie zgadza się z ich wyidealizowaną wizją.

Serwis Newsner opisał historię bezdusznych właścicieli, którym znudził się ich nowy pies. Właściciele nie postanowili znaleźć Onyxowi nowego domu. Wpadli na pomysł, że skoro już nie chcą zajmować się psem to przejadą go samochodem. Ciało psa porzucili przy drodze.

Onyx został znaleziony

Onyx został znaleziony i trafił do schroniska. Jego szanse nie były wielkie, ale podjęto próbę ratowania jego życia. Gdy przyjechał na miejsce wyglądał strasznie. Był cały we krwi.

fot. Amicii Dog Rescue Romania

Miał złamaną szczękę i uszkodzony kręgosłup. Zebrano pieniądze, za które sfinansowano jego operację i leczenie. Piesek doszedł do siebie, a pracownicy schroniska zaczęli szukać mu nowego domu.

ONYX ❤️🐾 NOW IN FOSTER IN THE U.K. UPDATE : 13.4.20. Our vet says he is making slow progress, but progress nonetheless….

Opublikowany przez Amicii Dog Rescue Romania Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Udało się znaleźć rodzinę, która postanowiła go adoptować i otoczyć opieką i miłością. Czy nie można było zrobić tego od razu? Dlaczego poprzedni właściciele posunęli się do tak podłego czynu jakim była chęć morderstwa psa.

💙 ONYX

Opublikowany przez Amicii Dog Rescue and Rehabilitation UK Piątek, 29 maja 2020

Pamiętajmy, pies to nie zabawka. Pies to odpowiedzialność. Przygarnięcie go to kolejne obowiązki, którym codziennie musimy sprostać. Musimy mieć to na uwadze decydując się na ten krok.

Podobne artykuły