Co się stanie, gdy pies zje czekoladę?

Zwierzęta Data publikacji: 01 września 2021 / Aktualizacja: 2022-11-25

Co się stanie, gdy mój pies zje czekoladę? W Internecie możemy spotkać się z opiniami, że psy nie powinny jeść czekolady. Nie jest to mitem, a jest to jak najbardziej prawdziwa informacja. Większa ilość czekolady może spowodować u psa nawet śmierć. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy mu jej podawać, a czekoladę trzymać poza zasięgiem spa, jeśli jest on łasuchem i mógłby się do niej dobrać podczas naszej nieobecności. Mimo wszystko i tak w każdej sytuacji warto, aby znalazła się ona gdzieś w szafce kuchennej, albo wysoko na półce.

Dlaczego czekolada jest szkodliwa dla psów?

Czekolada zawiera związek, którym jest teobromina. Dla ludzi substancja ta nie jest szkodliwa, ale dla psów już bardzo. Dwie tabliczki czekolady mogłyby zabić średniej wielkości psa, a łatwo sobie wyobrazić, że nasz pupil dorwawszy się do nich na pewno nie poskąpiłby sobie i nie zostawił jednej tabliczki na inną okazję.

Dlatego jeśli zauważymy, że nas pies zjadł większą ilość czekolady, wtedy nie warto czekać i najlepiej jak najszybciej zasięgnąć pomocy weterynarza. Każda minutę może być tutaj na wagę życia. Dlatego nigdy nie dajemy czekolady psu, nawet kawałka, aby nie przyzwyczajać go do tego smaku. Uczymy go wręcz, że jest to coś czego nie powinien pod żadnym pozorem jeść.

Co prawda, na rynku znajdują się specjalne czekolady dla psów. Dlatego jeśli już bardzo chcemy nagrodzić naszego łasucha czekoladą, to możemy zakupić właśnie taki produkt, który mu nie zaszkodzi.

Podobne artykuły