Dieta na 13 dni, dzięki której możesz zrzucić nawet 10kg!

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2017

Bardzo szybka, ale jednocześnie rygorystyczna dieta nastawiona na wynik. Sprawdza się na ważne okazje w życiu. Część utraconej wagi to po prostu woda, więc ona szybko wraca jeśli wracamy do starych nawyków żywieniowych.

Przez te 13 dni będziecie jeść dość skromnie więc musicie się na to nastawić psychicznie. Dosyć rutynowe posiłki pozwalają szybko zrzucić wagę. Do tego zawiera ona bardzo mało kalorii, poniżej dziennego zapotrzebowania, więc nie może być stosowana długo. Jeśli masz problemy z anemią, lub inne problemy zdrowotne to też nie powinnaś jej używać. Jest to dieta typowo dla osób, które mają sporą nadwagę, tak już od 10kg w górę i mają dostateczne zapasy by móc poświęcić się tak rygorystycznemu jadłospisowi.

Ta dieta to ok. 600 kalorii na każdy dzień, to i tak prawie o połowę mniej niż inne diety niskokaloryczne. Dlatego istnieje bardzo duże zagrożenie efektem jo-jo. Po tej diecie możecie spodziewać się ponownego przyrostu nawet o 5 kg w kilka dni – głównie za sprawą tej pozbycia się wody. Jeśli jednak przeprowadzisz tą dietę, a po niej przejdziesz na normalną dietę urozmaiconą, to jest duża szansa, że będziesz dalej chudnąć już w zdrowym tempie ok. 1,5kg na tydzień i utrzymasz efekty.

Jednak bardziej to się nadaje jako uderzeniówka na daną okazję i nie zalecamy stosować jej dłużej niż jeden cykl. Stosowana dłużej może mieć negatywne skutki dla Twojego zdrowia bo bardzo ograniczamy spożycie witamin oraz ilość kalorii. Dieta ta również osłabia odporność, dlatego nie stosuj jej jeśli masz z nią problemy lub ktoś w rodzinie jest chory, bo bardzo łatwo możesz się zarazić.

Niestety nie ma diet idealnych, te nastawione na szybki efekt zazwyczaj nie są zdrowe. Wszystko odbywa się kosztem czegoś, ale jesteśmy dorośli więc każdy ma prawo zdecydować za siebie. Ja byłam raz na takiej diecie i faktycznie udało mi się zrzucić 6kg w tydzień i potem nie przytyć bo stosowałam swoją normalną dietę. Ale też znam osoby, które niestety miały po takiej diecie efekt jo-jo. Tak naprawdę wystarczy po prostu wrócić do normalnego jedzenia, a kilogramy wracają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Piszę Wam to wszystko abyście nie mieli złudzeń i wiedzieli na czym taka dieta polega.

Gdy pomiędzy posiłkami czujesz głód, a pewnie tak będzie to staraj się go po prostu zapijać wodą. Nie żuj gumy bo prowokujesz tylko wytwarzanie kwasów trawiennych, a posiłki są i tak marne i rozłożone w czasie więc w ten sposób łatwo możesz nabawić się wrzodów. Jeśli czujesz się osłabiona i wiesz, że nie dasz rady to po prostu przerwij tę dietę. Nie ma co się katować, zdrowie i samopoczucie jest ważniejsze :)

Dieta 10kg w 13 dni

Poniżej znajduje się jadłospis. Jemy śniadanie po przebudzeniu, potem koło 14-15 lunch i po powrocie z pracy koło godziny 18 taką obiado-kolację.

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/13-day-diet-that-helps-you-lose-up-to-40-pounds/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły