Jak za darmo samodzielnie zaprojektować wnętrze

DIY Data publikacji: 16 maja 2017

Darmowe programy do projektowania wnętrz są dziś coraz popularniejsze i w niczym nie ustępują płatnym odpowiednikom dedykowanym zawodowym projektantom. Sprawia to, że własnymi siłami bez dodatkowych nakładów finansowych jesteśmy w stanie zaprojektować wnętrze, zwizualizować swoje pomysły i ocenić ich trafność. Brak wcześniejszego projektu jest jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów podczas aranżacji nowego mieszkania lub domu, czy  nawet remontu. Dzisiaj w dobie darmowych i dobrych narzędzi jest to wręcz niewybaczalne.

Dlaczego planowanie wnętrz jest tak ważne?

Nie każdy z pomysłów musi dobrze wyglądać po realizacji, chociaż myśląc nad nim wydawał się idealny. Często korzystamy z pomocy projektanta, który na wirtualny szkic wnętrza naniesie nasze pomysły. Mamy wtedy łatwą możliwość ich edycji -sprawdzenia, które z rozwiązań będzie lepsze, które ułożenie mebli da optymalną przestrzeń i jakich materiałów użyć do wykończenia pomieszczenia. Idealną sytuacją jest gdy już na etapie projektu zauważymy nasze błędy w założeniach. Niestety nie robiąc projektów często, błędy  widoczne są po fakcie. Kolejne modyfikacje to strata czasu i pieniędzy. Czy wówczas pozostaje nam akceptacja nieidalnego projektu? Wcześniejsze zaplanowanie wnętrza jest zatem bardzo istotne – oszczędza nie tylko nasz czas, ale również pieniądze!

Jak za darmo zaprojektować wnętrze?

Jeszcze parę lat temu aby uzyskać wartościowy projekt wnętrza musieliśmy zlecić go projektantowi. Kosztował on również niemałe pieniądze. Dzisiaj możemy skorzystać z darmowego programu do projektowania wnętrz jakim jest  (#pConplanner) – program, który wykorzystywany jest również przez fachowców w realizacji projektów wnętrz dla klientów.

Projektowanie wnętrza zaczynamy od narysowania go poprzez wstawienie ścian i podłogi. Jest to bardzo proste i możemy doskonale odwzorować pojedyńcze pomieszczenie lub cały dom tworząc pokoje o różnych nieregularnych kształtach. Wszystkie obiekty tj. jak ściany, okna, drzwi, schody itp. są parametryczne. Oznacza to, że zawsze możemy edytować m.in. ich położenie, długość, grubość czy wysokość.

Gdy pomieszczenia są już gotowe można zaaranżować je elementami wystoju wnętrz. To Ty decydujesz o wykończeniu i wstawiasz gotowe bryły mebli i dekoracje. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad realizacją swojej wizji dotyczącej wnętrza. Program pozwala na pobranie modeli CAD w różnych formatach. Wiele dużych marek meblarskich udostępnia modele swoich mebli do pobrania. Dzięki temu do projektowanych wnętrz można “włożyć” meble, które faktycznie zamierza się kupić. Jeśli nie znajdziecie ich na stronie producenta wystarczy napisać maila z prośbą o udostępnienie.

Na tym etapie projektu może nie wyglądać to jeszcze dla Ciebie imponująco, ale cały sekret tego programu tkwi w wizualizacji 3D. Nie musisz być ekspertem aby tworzyć niesamowite obrazy wysokiej jakości, które wyglądają jak zdjęcia zrobione w jeszcze nieistniejącym wnętrzu. Na pewno zlecając projekt takie dostaniecie i się zachwycicie. Jednak teraz będziecie wiedzieć jakie to jest proste. Po wykonaniu projektu po prostu wystarczy przejść do wizuzalizacji 3D i zobaczyć jak będzie wyglądał  on „na żywo”. Oto niektóre wizualizacje z programu.

pCon.planner 7.4 | Silnik renderujący OSPRay

Starsza wersja pCon.planner | Silnik renderujący Yafaray

Jak Wam się podoba projekt Waszej nowej kuchni czy salonu? To wszystko możecie zrobić samodzielnie spędzając trochę czasu nad projektem wnętrza w darmowym programie do projektowania wnętrz . Na koniec cały projekt wnętrza możecie wydrukować w rzeczywistej skali, przekazać fotorealistyczne obrazy wykonawcy i nie martwić się o to, że coś pójdzie podczas remontu nie tak :)

Darmowy program do projektowania wnętrz

Na wideo poniżej możecie zobaczyć jak wygląda w skrócie proces tworzenia projektu wnętrza. Nie jest to trudne, ale jak w każdym przypadku będziecie potrzebować chwili na zapoznanie się z programem. Dzięki temu jednak oszczędzicie sporo pieniędzy na projekcie i będziecie mogli samodzielnie zaprojektować wszystkie swoje pomieszczenia.

Pobierz nowy pCon.planner

Aby pobrać program za darmo wystarczy wejść na tę stronę i zainstalować program.

Już dziś możesz zapisać się na szybki jednodniowy kurs pozwalający opanować pracę w pCon.planner lub kurs zaawansowany dla zgłębienia tajników  m.in. fotorealistycznej wizualizacji.

Szczegóły zawsze dostępne są na dole głównej strony pCon.planner lub w zakładce nauka>>blog.

Kliknij w obraz poniżej i przenieś się do aktualnej oferty szkoleń.

Polub nas na Facebooku!

 

 

Źródło zdjęcia: http://pcon-planner.com/pl/

Podobne artykuły