6 października 2019

Pułapka na muchy – jak ją zrobić?

Jak zrobić pułapkę na muchy? To bardzo proste. Dzisiaj przedstawimy Wam dwie pułapki. Na zwykłe muchy oraz muszki owocówki, które często można spotkać w naszych kuchniach. Jaka by to mucha nie była, jedno jest pewne. Nikt nie lubi gdy pojawia się u nas w domu. Muszki owocówki rozmnażają się bardzo szybko i opanowują kuchnię. Zwykłe muchy natomiast latają po całym domu uniemożliwiając nam komfortowe zaśnięcie. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak się ich pozbyć.

Pułapka na muchy

Muchy to nie jedynie problem wynikający z tego, że ich bzyczenie nam przeszkadza. Wiadomym jest czym się żywią i na czym przesiadają. Nie chcielibyśmy więc aby zarazki znajdujące się na odchodach przenoszone były przez nie na jedzenie, które spożywamy. Dlatego warto zrobić pułapkę i wyłapać je wszystkie!

Lepy na muchy zwisające z żyrandola są reliktem przeszłości. Nikt dzisiaj przy staranie urządzonym wnętrzu nie powiesi sobie takiego lepu w salonie. Dlatego lepiej jest skorzystać z pułapki, która nie psuje tak estetyki pomieszczenia.

Pułapka na muchy z butelki

Do tego będziemy potrzebować butelki, którą przecinamy w pół. W dolnej części butelki umieszczamy trochę cukru, który zalewamy octem winnym oraz szczypty soli. Następnie wkładamy drugą część butelki bez nakrętki szyją do dołu. W ten sposób stworzymy pułapkę, która zachęci muchy do wlecenia do środka, ale przez zwężenie nie będą one potrafiły wylecieć z niej i w końcu utopią się w roztworze octu z cukrem.

Elektryczna pułapka na muchy

Jeśli wolimy skorzystać z nowinek technologicznych to za ok. 40 zł możemy zakupić pułapkę na komary, muchy, ćmy i inne owady, które mogą latać po naszym domu. Jest to nietoksyczne urządzenie, które nie posiada też żadnych chemicznych środków czy nie wytwarza dużo hałasu. Nie zauważymy nawet, że je mamy. Wystarczy naładować je przez kabel USB, ustawić w pomieszczeniu, które chcemy oczyścić z owadów i włączyć.

Urządzenie emituje światło, które przyciąga komary i inne owady. Następnie zasysa je do środka i nie pozwala im się wydostać. Zobacz to urządzenie w sklepie.

Odstraszanie much

Możemy wykorzystać również to jak zbudowane jest oko muchy, a ma ono wiele receptorów. Dlatego łatwo jest ją oślepić i zmylić. Wystarczy np. na balkonie gdzie mamy otwarte okno zawiesić worek z wodą i kilkoma monetami w środku. Załamujące się w różnych kierunkach światło będzie oślepiać i dezorientować muchy. To odstraszy je przed wlatywaniem do naszego mieszkania.

Pułapka na muchy owocówki

Zajęliśmy się muchami, czas zając się muszkami owocówkami. Żywią się one psującymi owocami i warzywami w naszej kuchni. Dlatego ważne jest to by zachowywać porządek i często przeglądać kosz z owocami, a następnie usuwać z nich te, które zaczynają się psuć. Jeśli jednak muszki owocówki zdążyły pojawić się w naszej kuchni to możemy zrobić pułapkę, dzięki której je wyłapiemy.

Pułapka jest bardzo proste. Weź plastikowy kubeczek, a następnie włóż do niego owoc, który jest już przejrzały i zaczyna się psuć. Wystarczy kawałek. Możesz do tego dodać trochę octu jabłkowego, to przecież sfermentowane jabłka, czyli dla nich zepsute. To również je przyciągnie. Następnie zakryj kubek folią spożywcza i zrób w niej kilka małych dziurek. Muszki owocówki zwabione zapachem wejdą do środka, ale nie będą już potrafiły się z kubka wydostać. Prosta i bardzo skuteczna pułapka.