Czyszczenie toalety kwaskiem cytrynowym — jak to zrobić?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-09-10

Są różne sposoby na wyczyszczenie toalety. Możemy wykorzystać powszechnie dostępne środki chemiczne, które znajdziemy w sklepach. Coraz więcej osób decyduje się jednak zastąpić je bardziej ekologicznymi, naturalnymi produktami. Jednym z nich jest kwasek cytrynowy, który możemy kupić w każdym sklepie spożywczym. Zobaczcie, jak wykorzystać go do czyszczenia toalety.

Jak wyczyścić toaletę kwaskiem cytrynowym

Ze względu na swoje właściwości kwasek cytrynowy może być używany do dezynfekcji, a także do usuwania kamienia, rdzy i osadu z mydła. Dlatego też świetnie sprawdzi się w roli środka czyszczącego do toalety.

Zacznij od założenia gumowych rękawiczek, aby chronić swoje dłonie podczas sprzątania. Jest to również zdecydowanie bardziej higieniczne. Następnie spłucz wodę w toalecie. Teraz mokre ścianki posyp kwaskiem cytrynowym. Postaraj się to zrobić równomiernie. Kwasek potrzebuje paru minut, aby zadziałać.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Po tym czasie wyszoruj dokładnie toaletę szczotką i spłucz. Zobaczysz, że kwasek doskonale uporał się z różnego rodzaju osadami. Jednak zrobił dużo więcej, bo również ją zdezynfekował. Osiągnęliśmy więc ten same efekt, co przy pomocy środków chemicznych, ale bardziej naturalnie.

Większe opakowanie będzie bardziej ekonomiczne

Podpowiemy Wam tylko, że jeśli zamierzacie wykorzystywać kwasek cytrynowy do sprzątania w domu, to zdecydowanie lepiej jest zakupić większe opakowanie. 1kg kosztuje zaledwie 10 zł. To dużo ekonomiczniejsze rozwiązanie w porównaniu z torebkami po 20 g, które w sklepach kupimy za ok. 2 zł.

Co można wyczyścić kwaskiem cytrynowym?

Jeśli zdecydujecie się na zakup większego opakowania, to warto zacząć wykorzystywać kwasek do czyszczenia również innych rzeczy w naszym domu. Poniżej podpowiemy Wam, co jeszcze za jego pomocą możecie wyczyścić.

  • Usuwanie kamienia z czajnika,
  • Czyszczenie i odświeżanie odpływów w zlewie,
  • Mycie kabiny prysznicowej,
  • Dezynfekcja blatów kuchennych i desek do krojenia,
  • Czyszczenie bębna pralki,
  • Usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej.

Podobne artykuły