5 niesamowitych zastosowań tabletek do zmywarki

Porady Data publikacji: 01 sierpnia 2023

Chociaż tabletki do zmywarki kojarzone są zazwyczaj z myciem naczyń, to można wykorzystać je na wiele innych sposobów. W tym artykule przedstawimy wam pięć sposobów na ich wykorzystanie w domu. Dzięki temu łatwo i skutecznie zadbacie o czystość.

Czyszczenie pralki

Gdy ubrania wyjęte z pralki zaczynają brzydko pachnieć, to znak, że najwyższy czas na jej czyszczenie. W tej czynności mogą pomóc nam tabletki do zmywarki.

Wystarczy, że dwie sztuki umieścimy w bębnie, a następnie puścimy puste pranie. Pamiętajcie również, aby wyczyścić gumowy kaptur wokół drzwiczek, a także filtr. W tych miejscach zbiera się wiele zanieczyszczeń.

Mycie toalety

Jesteś w trakcie sprzątania łazienki i okazało się, że płyn do mycia toalet się skończył? Wystarczy, że tabletkę do zmywarki wrzucisz do muszli, a gdy rozpuści się, wyszorujesz ją szczotką do toalety. Doskonale radzą sobie z osadami z kamienia i innymi trudnymi do usunięcia nalotami.

Czyszczenie piekarnika

Tabletki do zmywarki doskonale radzą sobie z usuwaniem tłuszczu z brudnych naczyń. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do czyszczenia piekarnika, który również poplamiony jest tłuszczem z przygotowywanych w nim potraw.

Wystarczy, że do piekarnika włożysz blachę. Powinna być dość głęboka. Do niej włóż tabletkę od zmywarki, a następnie zalej wrzątkiem. Pozostaw zamknięty piekarnik na dwie godziny. Po tym czasie wyjmij blachę, a wnętrze piekarnika wyczyść zwilżoną ściereczką.

Możesz też upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo w ten sam sposób czyści się blachy z resztkami zaschniętego tłustego jedzenia.

Wywabianie plam

Tabletki do zmywarki są skuteczne w rozpuszczaniu tłuszczu, więc można je użyć do usuwania tłustych plam z odzieży. Rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie, namocz w niej zabrudzone ubrania na kilka godzin, a następnie wypierz jak zwykle.

Mycie Thermomixa

Thermomix ma program mycia wstępnego. Nie zawsze jest jednak wystarczający. Gdy chcę, aby naczynie było idealnie czyste do przygotowania kolejnego przepisu i jednocześnie nie chcę czekać, aż umyje się w zmywarce, wtedy robię to.

Włóż tabletkę do zmywarki do naczynia miksującego. Dodaj wody i ustaw obroty na 4, temperaturę na 80 stopni Celsjusza i czas na 10 minut. Po tym wystarczy wypłukać naczynie i będzie czyste, jak ze zmywarki.

Podobne artykuły