Jak czyścić ceramiczny zlewozmywak kuchenny

Kuchnia Porady Data publikacji: 05 marca 2017

Metalowe zlewozmywaki przeszły już do lamusa. Popularne stały się zlewozmywaki granitowe, ale coraz większą popularność zdobywają też zlewozmywaki ceramiczne. Gdy na taki się zdecydujemy jak odpowiednio powinniśmy o niego dbać i go czyścić?

Czyszczenie zlewozmywaka ceramicznego

Zlewozmywaki ceramiczne są bardzo trwałe. Materiał, z którego zostały wykonane służy przez długi czas. Najgorszym niebezpieczeństwem, które na nas czyha podczas korzystania ze zlewozmywaka ceramicznego to rysy. Gdy już się pojawią, mniejsze lub większe, zaczyna gromadzić się w nich brud, przez co stają się bardziej widoczne i psują estetyczny wygląd naszego zlewu.

Zlewozmywak ceramiczny można czyścić domowym środkiem, który jest prosty i tani w wykonaniu. Będziemy do niego potrzebować kilku składników, które zapewne macie w swoim domu. Będą nimi:

  • soda oczyszczona
  • woda utleniona

Całą operacja zaczynamy od zwilżenia zlewu. Następnie posypujemy wilgotny zlewozmywak sodą oczyszczoną, najlepiej aby było to wykonanie równomiernie. Teraz dajemy jej chwilę czasu aby popracowała za nas.  Po paru minutach namocz gąbkę wodą utlenioną i wyszoruj zlew. Po skończeniu nie spłukuj od razu, pozostaw na 15 minut i dopiero spłucz wodą.

Zlewozmywak będzie wyglądał jak nowy. Brud zniknie nawet z najgłębszych rys. Nie można też zapominać o codziennej pielęgnacji zlewu, jak należy to robić?

Codzienna pielęgnacja zlewu ceramicznego

  1. zawsze po użyciu wycieraj go do sucha ściereczką z mikrofibry (taka nie porysuje powierzchni)
  2. regularnie czyść zlew i nie używaj do tego narzędzi, które mogą go porysować
  3. zawsze stosuj łagodne środki i płyny do mycia, może to być nasz domowy środek albo zwykły płyn do mycia naczyń
  4. nie stosuj druciaków, najlepsze są ściereczki i gąbeczki (te gładsze strony)
  5. do usunięcia kamienia idealnie sprawdzi się ocet zamiast inne mocne środki chemiczne
  6. co kilak miesięcy wykonaj gruntowne czyszczenie i pielęgnacje środkami profesjonalnymi dostępnymi w sklepach.

Podobne artykuły