Jak wyczyścić frytkownicę beztłuszczową?

Porady Data publikacji: 20 października 2022

Frytkownica beztłuszczowa pozwala na przyrządzenie pysznych, złocistych frytek bez użycia grama tłuszczu. Przygotowywane są one dzięki wykorzystaniu gorącego powietrza. Odpowiednia budowa takiego urządzenia sprawia, że ciepło rozprowadza się równomiernie, a frytkownica bardzo szybko osiąga potrzebną temperaturę. Jednak, tak jak wszystkie naczynia, również i to po przygotowaniu posiłku należy umyć. Jak możemy to wygodnie zrobić?

Mycie frytkownicy beztłuszczowej za pomocą tabletki do zmywarki

W wielu domach znajdziemy dzisiaj zmywarkę. Być może jest ona również w Twojej kuchni, a to oznacza, że posiadasz również tabletki do niej. Za ich pomocą bardzo łatwo i dokładnie wyczyścisz frytkownicę beztłuszczową.

Wystarczy, że tabletkę do zmywarki rozpuścisz w gorącej wodzie, a następnie umyjesz nia frytkownicę. Pamiętaj tylko, aby woda ostygła do odpowiedniej temperatury, przy której się nie poparzysz. Sposób ten sprawdzi się w przypadku innych naczyń również.

Jeśli przypalisz garnek lub patelnię, to wrzuć do naczynia tabletkę od zmywarki. Zalej wrzątkiem do wysokości przypaleń i pozostaw na noc. Rano wystarczy umyć garnek i przypalenia zejdą bez trudu.

Podobne artykuły