Skąd bierze się popularność bubble tea? Co to za napój? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się z czego zrobiony jest kawior do bubble tea.
Zanim wyjaśnimy co znajduje się w kawiorze do bubble tea, warto najpierw krótko opisać ten napój. Stworzony został w 1987 roku na Tajwanie. Początkowo znany był tylko w Azji, ale z czasem zaczął podbijać również Stany Zjednoczone i Europę, w tym także Polskę. Dziś bubble tea dostaniemy w wielu punktach gastronomicznych, ale taki napój możemy także przygotować samodzielnie w domu z indywidualnie dobranych składników.
Jednak oprócz walorów smakowych, bubble tea jest tak popularna za sprawą estetyki i wyglądu. To kolorowy i oryginalny napój. Do wyboru przy komponowaniu napoju są różnego rodzaju smaki, ale i kolory zarówno herbat, jak i syropów smakowych czy właśnie kulek, które wystają na górze napoju.
Ponadto, stosowane w kawiorze molekularnym naturalne soki owocowe to źródło witamin i składników mineralnych, takich jak np. witamina C, B1, B2, B6, magnez, cynk czy potas. Ten napój spożywany w rozsądnych ilościach może mieć zatem korzystne właściwości dla organizmu.
Mówiąc najprościej, bubble tea to… bąbelkowa herbata. Herbata dlatego, że bazą tego napoju jest najczęściej właśnie ten składnik. Może to być zarówno herbata czarna, jak i zielona, ale równie dobrze sprawdzi się chociażby herbata biała lub ziołowa, np. jaśminowa. Natomiast określenie „bąbelkowa” bubble tea zawdzięcza małym owocowym kuleczkom, które są do niej dodawane i efektownie unoszą się na powierzchni.
Skoro już wiemy, że charakterystyczną cechą są kulki na powierzchni napoju, warto dowiedzieć się czym one są. Kawior do bubble tea lub inaczej kawior molekularny stosowane właśnie jako kulki do bubble tea to nic innego jak tapioka. To rodzaj skrobii, którą otrzymuje się z manioku. Mają one w swoim składzie łatwo przyswajalne węglowodany i niewielką ilość białka. Nie powodują reakcji alergicznych, ponieważ są wolne od glutenu.
Warto zaznaczyć, że kawior molekularny nadaje się nie tylko do bubble tea. Równie dobrze można go stosować jako dodatek do ciast lub deserów. Wzbogacenie nim deseru lodowego czy sałatki owocowej to niezapomniane wrażenia smakowe.