Czy warto kupować meble online na podstawie opinii e-klientów?

Porady Data publikacji: 07 grudnia 2021

Skąd można mieć pewność, że wybrane w internecie meble okażą się funkcjonalne, piękne i dobrze wykonane? Zamiast polegać wyłącznie na własnym doświadczeniu, warto zapoznać się z opinią innych klientów, którzy już wcześniej podjęli własną decyzję i mogą dokładnie opisać cechy produktów, które zakupili oraz jakość obsługi wybranych przez nich sklepów.

Co należy brać pod uwagę przy zakupie mebli?

Wybierając meble, warto się zastanowić nad ich rozmiarem i funkcjonalnością, jakiej się od nich oczekuje. Rozmiar powinien zależeć między innymi od ilości osób, które będą korzystać z danych mebli – im jest ich więcej, tym większą sofę albo szafę należy wybrać. Z drugiej strony ograniczeniem jest zwykle posiadana przestrzeń w pomieszczeniu. Dobrze jest więc poświęcić chwilę na przemyślenia i wizualizacje.

Przy próbie wizualizacji nowych mebli warto zwrócić uwagę także na kwestie estetyczne. Jaki materiał wykonania, styl, czy kolor mebla najlepiej pasowałby do już posiadanego wyposażenia wnętrza? Wyposażając puste, nieumeblowane jeszcze pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór zestawów meblowych, zwykle sprzedawanych w atrakcyjnych cenach, biorąc pod uwagę koszt każdego z elementów, a przede wszystkim zaprojektowanych w tym samym stylu.

Często podczas poszukiwań mebli zwraca się szczególną uwagę na propozycje od znanych sobie producentów. Nie zawsze warto jednak odrzucać oferty od wszystkich innych marek, w tym także od tych mniej znanych, które mogą proponować wysokiej jakości meble za niższą cenę. Tylko jak upewnić się, że dana oferta warta jest swojej ceny? Najlepiej poczytać, co piszą o niej klienci, którzy już wcześniej się na nią zdecydowali.

Jakich informacji warto szukać wśród opinii internetowych?

Najczęściej wśród opinii szuka się informacji na temat danych modeli mebli, ich wykonania, ogólnie pojętej jakości, trwałości i funkcjonalności. Warte uwagi są także informacje na temat montażu mebli, szczególnie jeśli zamierza się je złożyć samodzielnie. Równie ważny jest ich transport, do którego w przypadku dużych szaf, meblościanek, albo łóżek, potrzebny jest wystarczająco duży samochód. Większość sklepów internetowych oferuje możliwość dostawy zamówionych mebli, jednak co ważne, nie każda firma meblowa lub transportowa zajmie się ich wniesieniem do mieszkania.

Wśród internetowych opinii o sklepach z meblami i ich poszczególnych produktach za wartościowe uważa się także zdjęcia zakupionych mebli, zmontowanych i ustawionych w pomieszczeniu. Zdjęcia wykonywane w warunkach domowych bez profesjonalnego oświetlenia ukazują je w nieco innym świetle, niż te, które umieszcza się w oficjalnych sklepach internetowych.

Gdzie szukać wartościowych opinii?

Opinie często znaleźć można na stronach internetowych sklepów i producentów mebli. W większej ilości dostępne są one w serwisach takich jak https://www.gowork.pl, gdzie każdy może zostawić własny komentarz na temat firmy, jej działania, obsługi klientów, jej produktów, a także oferowanych przez nią warunków zatrudnienia i rekrutacji. W ten sposób w serwisie tym tworzy się forum, na którym każdy, kto zastanawia się nad zakupem, a nawet podjęciem pracy w danej firmie, może także zadawać własne pytania do osób z nieco większym doświadczeniem.

Niezależnie od tego, na jakie meble się zdecydujesz, od jakiego producenta będą one pochodzić i w jakim sklepie zostaną zakupione, Ty także zostaw swoją opinię w przeznaczonym do tego serwisie. Postaraj się opisać w niej wszystko to, co dla Ciebie samego byłoby ważne jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie.

Podobne artykuły