Czy można spać w namiocie na plaży?

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-08-20

Zastanawiacie się, czy można rozłożyć namiot na plaży i w nim spać? Wydaje się to być ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji. Bliżej wody już nie możemy być, nawet wydając fortunę na drogie hotele. Rano możemy od razu wskoczyć w objęcia morskich fal. Brzmi to jak świetna przygoda, ale czy na pewno taką jest?

Czy można spędzić noc w namiocie na plaży?

Historia opisana 19 sierpnia 2023 roku przez money.pl pokazuje, że pomysł ten, choć wydaje się romantyczny i zarazem sprytny — spora oszczędność na hotelu, to nie jest jednak zbyt mądry. Przekonali się o tym trzej mężczyźni, którzy spędzili noc w namiocie na plaży w Stogach. Rano ich pomysł ukarany został mandatem w wysokości 300 zł.

Rozbijanie namiotu na plaży i spanie w nim jest zabronione. Co jednak ciekawe, jeśli spaliby pod chmurką bez namiotu, wtedy mandatu by nie dostali.

Co o tym mówi prawo?

Warto również zaznaczyć, że artykuł 81 kw zabrania chodzenia i przebywania an wydmach — za co grozi grzywna 50 zł i dodatkowo biwakowania, za co grozi 300 zł.

Dodatkowo zastosowanie mają też lokalne przepisy. Dziennik Urzędowy województwa pomorskiego, Gdańsk, dnia 5 maja 2014 rok mówi, iż na wydmach, plaży i klifach zabrania się między innymi biwakowania i plażowania na wydmach i klifach oraz biwakowania na plaży bez uzyskania zezwolenia Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku.

Dlatego odpowiedź na pytanie, czy można spać w namiocie na plaży, jest prosta — nie można biwakować na plaży w namiocie. Jeśli się na to zdecydujemy, czeka nas kara grzywny.

  • kolobrzeg.policja.gov.pl
  • money.pl

Podobne artykuły