Czy amerykanka z funkcją spania to mebel idealny?

Wnętrza Data publikacji: 20 maja 2022 / Aktualizacja: 2022-05-24

Wiele osób zastanawia się jak umeblować swoje mieszkanie, aby żyło się wygodnie. Niestety zbyt mały metraż nie daje dużych możliwości na wybór mebli. W takich sytuacjach wybieramy najczęściej meble wielofunkcyjne takie jak dwuosobowa sofa amerykanka. Jest to mebel dwufunkcyjny. W zależności od zapotrzebowania możemy na nim przyjmować gości, a w nocy ich przenocować. Amerykanka dwuosobowa to również doskonały mebel do pokoju dla dziecka, ponieważ na rynku występują amerykanki z ciekawymi obiciami o motywach z bajek. Poznajmy więc bliżej te praktyczne amerykanki.

Kanapa amerykanka o solidnej i trwałej konstrukcji

Amerykanka jednoosobowa, jak również i 2-osobowa to konstrukcje bardzo solidne. Nie posiadają żadnych skomplikowanych mechanizmów, które mogą ulec uszkodzeniu. Co więcej, wykorzystane rozwiązania, pozwalają na długotrwałe oraz bezawaryjne funkcjonowanie. Zastosowane tkaniny na tapicerkę są trwałe, łatwe w pielęgnacji i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, przez co świetnie nadają się jako łóżko dla dziecka.

Łóżko amerykanka dwuosobowa, czy też fotel to także dość zbliżone, lecz odmienne konstrukcje. Sposób rozkładania jest raczej zbliżony, niemniej jednak fotel rozkładany amerykanka jest znacznie węższy i zazwyczaj jednoosobowy. Z tego względu doskonale nadaje się dla dziecka. Natomiast Łóżko amerykanka to mebel nadający się dla dwóch osób, ponieważ jest szersza, wygodniejsza, co więcej, kiedy jest złożona, może ugościć dwie, a nawet trzy osoby.

Amerykanka bez boków, za to z pojemnikiem na pościel

Model amerykanki bez boków to również doskonały wybór do małych pomieszczeń. Brak boków oznacza albo większą przestrzeń do siedzenia, albo węższy mebel, który wszędzie zdołamy ustawić.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że amerykanka pomaga zadbać o ład i porządek w domu. Przestronny pojemnik na pościel pomaga przechować kołdry, poduszki, koce oraz inne przedmioty, jakie nie chcemy trzymać na widoku. Należy jednak pamiętać, że pojemność pojemnika na pościel zależy od modelu amerykanki, jaki wybraliśmy. Oczywiste jest, że amerykanka 2-osobowa będzie posiadała większy pojemnik od jednoosobowej. Warto także wspomnieć, że pojemniki na pościel posiadają wywietrzniki, przez co łatwiej można zachować higieniczne warunki przechowywania pościeli.

Wygodny wypoczynek na amerykance z funkcją spania? Czemu nie!

Dużo osób uważa, że spanie na amerykance z funkcją spania może wiązać się z różnorodnymi niedogodnościami. Nie jest to jednak prawdą. Nowoczesne amerykanki do spania są kwintesencją komfortu oraz wygody. Zazwyczaj powierzchnia spania amerykanki jednoosobowej bądź też dwuosobowej, niczym nie ustępuje klasycznym łóżkom z materacem. Oczywiście powierzchnia spania uzależniona jest od modelu, a więc od szerokości amerykanki. Niemniej jednak amerykanki dwuosobowe zapewniają doskonały komfort snu, taki sam jak klasyczne łóżka.

Jak można więc zauważyć, sofa amerykanka to strzał w dziesiątkę do niewielkich pomieszczeń, jej kompaktowe wymiary oraz praktyczne rozwiązania gwarantują wysoki komfort snu zarówna dla dorosłego, jak i dziecka.

Podobne artykuły