Jeśli lubicie IKEA i wynajmujecie mieszkanie to ich nowy pomysł Wam się spodoba!

Wnętrza Data publikacji: 29 stycznia 2018

Rynek wynajmu mieszkań w Polsce jest jeszcze stosunkowo mały w porównaniu do reszty Europy, ale coraz więcej osób decyduje się na wynajem zamiast kupowanie swojego mieszkania. Jeśli więc wynajmujecie mieszkanie i lubicie meble z IKEA to na pewno spodoba Wam się ich nowy pomysł.

Wynajem mebli z IKEA

Pomysł ten spodoba się również osobom, które nie mają potrzeby posiadania rzeczy na własność. IKEA pozwoli nam bowiem wynająć meble. Niestety nie ma żadnej informacji na to kiedy usługa pojawi się w Polsce. Pomysł jednak bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że u nas również zostanie wprowadzony. Sami wynajmowaliśmy mieszkania. Gdy były umeblowane właściciele raczej traktowali je po macoszemu. Nie lubili wydawać pieniędzy na nowe meble by zwiększyć standard mieszkania. Przy wprowadzaniu do pustego natomiast brakowało zawsze dobrych mebli, ale nie było sensu kupować ich bo nie wiadomo jak długo w nim się zostanie.

Według pomysłu IKEA po prostu będziemy mogli je sobie wynająć. Gdy skończy nam się umowa najmu meble po prostu oddamy do sklepu.

Co ciekawe wynajmować będziemy nowe meble, a gdy je oddamy będą poddane recyklingowi i przerobione na nowe. Przykładem jest dywanik E ven, który wykonany jest z poliestru i zamiast go wyrzucać można go bez końca zmieniać w nowy dywan. Dlatego po skończeniu najmu IKEA odbierze dywan i wykorzysta go do stworzenia nowego, który wynajmie ktoś inny.

Kolejny aspekt, na który IKEA w tym rozwiązaniu zwraca uwagę to dbanie o środowisko. Skoro meble będą poddane recyklingowi i wynajęte ponownie to nie trafią jako odpad i nie będą zanieczyszczać środowiska.

Przyznam szczerze, że pomysł wydaje mi rewolucyjny i bardzo ciekawy. Jednak na razie ostudzę swój entuzjazm i poczekam na to jaki faktycznie będzie koszt takiego najmu i czy to po prostu się opłaca. A jak Wam się podoba ten pomysł?

Źródło artykułu: http://www.telegraph.co.uk/business/2018/01/24/ikea-tests-renting-furniture-eco-friendly-plan/

Podobne artykuły