Jak urządzić salon z jadalnią?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-09-06

Połączenie salonu z jadalnią to doskonały pomysł na efektywne wykorzystanie wnętrza i jego optyczne powiększenie. Ponadto umiejętne podzielenie pokoju na część wypoczynkową i jadalnianą sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na uporządkowaną i schludną. Poszczególne strefy możesz oddzielić od siebie innym rodzajem podłogi lub odmiennym kolorem ścian. A jak urządzić funkcjonalny salon z jadalnią?

Salon z jadalnią – modne rozwiązania

Jeśli salon z jadalnią znajduje się w jednym pomieszczeniu, to taki pokój możesz wygodnie podzielić na dwie części przy pomocy wąskiej ścianki działowej lub ażurowego panelu w oryginalne wzory. Wspomniane rozwiązanie nie ma na celu całkowitego odizolowania tych dwóch stref od siebie, a jedynie delikatne ich oddzielenie. W efekcie domownicy będą mogli jednocześnie jeść posiłek i oglądać telewizję, nie przeszkadzając sobie nawzajem. W małych pomieszczeniach może nie być wystarczająco dużo miejsca na postawienie ścianki działowej i wówczas możesz zaznaczyć strefę jadalnianą poprzez umieszczenie dywanu pod stołem i krzesłami. Inne sposoby na aranżacje salonu z jadalnią to na przykład postawienie pomiędzy tymi dwoma strefami komody, regału lub rozłożystych roślin w dekoracyjnych donicach.

Nowoczesny salon z jadalnią – pomysły

Nowoczesny salon z jadalnią to miejsce, które musi być spójne i dobrze zorganizowane. Umiejętna aranżacja salonu z jadalnią sprawi, że z łatwością wykorzystasz potencjał każdego wnętrza. Dlatego nie możesz przesadzić z dodatkami, a wszystkie dekoracje powinny ze sobą współgrać. Jeśli zdecydujesz się na tapicerowane krzesła w części jadalnianej, to ich kolor powinien być taki sam lub ewentualnie odrobinę jaśniejszy, jak kolor kanapy i foteli w części wypoczynkowej. 

Zaobserwuj nas na Facebooku

W nowoczesnym salonie z jadalnią dobrze sprawdzą się stoły z drewna litego, ponieważ wyglądają efektownie, a dzięki właściwej impregnacji są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Wybierając taki stół, należy zadbać o to, aby jego odcień był dopasowany do szafki pod telewizorem, stolika kawowego, komody, czy regałów. Wybierając meble z litego drewna, mamy pewność, że będziemy się nimi cieszyć przez najbliższe lata.

Mały salon z jadalnią – jak go urządzić?

Jeśli szukasz pomysłu, aby urządzić mały salon z jadalnią, to w pierwszej kolejności sprawdź, jaki kształt ma dane pomieszczenie. Gdy posiadasz prostokątny salon z jadalnią to najlepiej podzielić go tak, aby część wypoczynkowa zajmowała 2/3 całej powierzchni, a część jadalniana 1/3. Poza tym to ważne, by stół stał pod ścianą lub pod oknem, umożliwiając domownikom swobodne przejście wzdłuż pomieszczenia. A jak stworzyć przytulny salon z jadalnią? Jeśli dysponujesz niewielką powierzchnią, to postaw na drobne dodatki w postaci kwiatów doniczkowych, świec zapachowych, zdjęć z wakacji czy ozdobnej patery z geometrycznym wzorem. Pamiętaj, że w małych wnętrzach jadalnie z salonem będą doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli domownikom efektywnie korzystać z dostępnej przestrzeni.

Jeśli chcesz, aby Twoja jadalnia z salonem była funkcjonalna, to wybierz meble o odpowiedniej wielkości, które nie będą się ze sobą stykały podczas ich użytkowania. Dobrym pomysłem na aranżację salonu z jadalnią będzie zastosowanie minimalistycznych rozwiązań, dzięki którym unikniesz efektu zagracenia. W tak zaprojektowanym pomieszczeniu z łatwością utrzymasz porządek i sprawisz, że domownicy będą chętnie spędzali w nim swój wolny czas.

Podobne artykuły