Twoja twarz robi się czerwona po wypiciu alkoholu? To może być niebezpieczne dla zdrowia!

Zdrowie Data publikacji: 10 kwietnia 2017 / Aktualizacja: 2019-05-20

Jeśli Twoja twarz po wypiciu alkoholu robi się czerwona to powinno to być dla Ciebie istotnym sygnałem, że coś jest nie tak. Naukowcy twierdzą, że wiąże się to ze zbyt dużym poziomem aldehydu octowego w naszym organizmie.

Aldehyd octowy jest bardzo toksyczny i rakotwórczy. Tworzy się gdy alkohol rozkłada się w wątrobie i normalnie powinien rozłożyć się następnie na octan jednak nie u każdego z nas reakcja ta przebiega prawidłowo. Stąd też bierze się zaczerwienienie twarzy po spożyciu alkoholu.

Zbyt częste spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach w takim przypadku może wiązać się z rozwojem nowotworu gardła lub jamy ustnej. Eksperci nie wiedzą jeszcze jak można sobie z tym radzić. Jest to uwarunkowane genetycznie i na razie nie mamy na to większego wpływu. Pozostaje nam tylko ograniczyć spożywanie alkoholu.

Wiadomo jednak, że dużo bardziej podatne na tę przypadłość są osoby pochodzące z Azji. Cierpi na nią tam aż 30% społeczeństwa.

Źródło artykułu: http://www.businessinsider.com/why-some-people-turn-red-drink-alcohol-2017-4?IR=T

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły