Czego nie kupować w prezencie na Walentynki mężczyźnie?

Porady Data publikacji: 29 stycznia 2021

Walentynki to dzień w roku, który jest świętem zakochanych. Obdarowujemy się w tym czasie podarkami oraz oczywiście innymi gestami wzajemnej miłości.

W kwestii prezentów jednak powstaje wiele dylematów. Zwłaszcza Panie zastanawiają się co wręczyć swoim partnerom Dzisiaj podpowiemy Wam z jakich prezentów na Walentynki naszym zdaniem lepiej zrezygnować.

Perfumy i ubrania

Zapachy i ubiór to bardzo indywidualna sprawa, która kieruje się gustem danej osoby. Dodatkowo kobiety zazwyczaj chciałyby widzieć swojego mężczyznę bardziej eleganckiego, a Ci często przedkładają wygodę nad elegancję. Dlatego wręczenie komuś takiego typu prezentu może okazać się chybionym pomysłem.

Jeśli prezent ma być dla drugiej strony całkowitą niespodzianką i nie chcemy go wcześniej konsultować z partnerem, to lepiej jest zrezygnować z perfum czy ubrań.

Kosmetyki

Czy kosmetyki są dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny? Kiedyś może faktycznie tak było, ale dzisiaj mężczyźni zwracają dużo większą uwagę na swój wygląd, a to sprawia, że mają swoje ulubione kosmetyki i marki.

Czy ucieszyłaby się, gdybyś dostała podkład do twarzy zupełnie innej firmy, niż ta której używasz? Podobnie może poczuć się facet, który dostanie kosmetyki do pielęgnacji brody zupełnie innej marki. Oczywiście intencja będzie dobra, ale efekt nie będzie tym czego oczekujemy. Zawsze pozostanie nuta goryczy, że to nie produkt, który lubisz najbardziej, a musisz go używać, żeby nie sprawić komuś przykrości.

Jest to też zły pomysł jeśli chcemy sprawić mężczyźnie kosmetyki, gdy ten na co dzień w ogóle ich nie używa. Możemy w ten sposób dać sygnał do tego, że „przestaje nam się podobać i chciałyśmy aby coś ze sobą zrobił”. Walentynki to nie jest odpowiedni moment na takie sugestie, a temat ten można poruszyć w inny sposób niż przez sugestywny prezent.

Elektronika

Mężczyźni są często gadżeciarzami. Są fanami konkretnych marek. Od sprzętów oczekują pewnej funkcjonalności i jakości. Nawet mimo Twoich szczerych chęci możesz więc nie wstrzelić się w oczekiwania mężczyzny.

Kupienie smart zegarka, słuchawek czy telefonu wydaje się bardzo fajnym pomysłem. Co jeśli jednak kupimy model inni niż ten, o którym marzył mężczyzna?

Oczywiście jeśli jest on kulturalny przyjmie prezent z uśmiechem i będzie go używał, ale nie z pełną satysfakcją. Dlatego na tego typu prezenty lepiej uważać jeśli nie wiemy dokładnie o czym maży partner.

Śmieszne gadżety

Przed Walentynkami sieć zalewa masa śmiesznych gadżetów, które możemy komuś wręczyć z okazji 14 lutego. Jeśli nasz partner ma wyjątkowe poczucie humoru taki prezent może być dobry, ale w większości przypadków świadczy on o tym, że nie miałyśmy pomysłu na to co kupić.

Tak samo w przypadku wszelkiego rodzaju pluszaków, poduszek w serduszka i innych walentynkowych last-minute, które zazwyczaj leżą koło kas w markecie obok koszy ze słodyczami.

Co w takim razie dać facetowi na Walentynki?

W głowach wielu z Was pewnie rodzi się teraz pytanie „to co w końcu mogę dać, skoro nic nie jest dobrym prezentem?”. Prezenty, które wymieniliśmy wyżej nie są dobrymi prezentami jeśli nie znamy dobrze oczekiwań drugiej osoby. Jeśli natomiast doskonale ją znamy kupienie jednego z tych prezentów na pewno nie okaże się porażką.

Pamiętaj jednak o tym, że dzień ten jest dniem wyznania sobie uczuć, a nie wręczenia prezentów. Najlepszym prezentem możesz być Ty sama. Wspólnie spędzony czas. Romantyczny wieczór we dwoje. Prezent może być jedynie subtelnym dodatkiem, który będzie przypominał partnerowi o tym, że jest dla nas ważny.

Najlepiej sprawdzą się prezenty personalizowane, nawet gdy to jedynie coś drobnego, ale nawiązującego do danej osoby. Wtedy pokazujemy, że prezent wymagał od nas przygotowania, przemyślenia i nie jest sztampowy, a stworzony specjalnie dla tej osoby.

Podobne artykuły