Czas na dłuższy seans! Po jakie seriale obyczajowe sięgnąć?

Lifestyle Data publikacji: 11 marca 2022

Czy jesteś typem serialożercy? Szukasz jak najdłuższych i jak najlepszych seriali obyczajowych? Przygotowaliśmy więc dla ciebie 5 produkcji, które już od pierwszego odcinka wciągną cię w swój rozbudowany i emocjonujący świat. Tylko uważaj! Zanim zaczniesz oglądać któryś z naszych seriali, przygotuj przekąski, napoje i uprzedź wszystkich, że w najbliższym czasie nie ma cię dla nikogo. Tylko ty i długi, serialowy maraton!

Jeden sezon to zbyt mało?

Zdecydowanie zbyt mało! W naszych propozycjach prym wiodą produkcje kilkusezonowe. Nie musisz się martwić, że twoi ulubieni bohaterowie nagle znikną. Usiądź wygodnie i rozkoszuj się długim seansem!

Wszystkie poniższe seriale dostępne są na HBO GO.

„Euforia” (2019–…), 2 sezony

Bohaterką serialu jest siedemnastoletnia Rue, która właśnie zakończyła odwyk. Dziewczyna chce odbudować swoje życie i szuka odpowiedniej ścieżki, którą mogłaby iść. Jednak na drodze do równowagi i spokoju staje jej transseksualna Jules Vaughn, która niedawno przeprowadziła się do miasta. Rue otacza wąskie grono znajomych ze szkoły, wśród których każdy ma własne – większe lub mniejsze – problemy. „Euforia” to gorzki obraz o bolesnych doświadczeniach okresu dorastania oraz tego, jak trudno jest się pozbierać po trudnych doświadczeniach. Doskonałe kreacje bohaterów wzmacnia znakomita ścieżka dźwiękowa, która świetnie oddaje buzujące w postaciach emocje.

„Wataha” (2014–2020), 3 sezony

Oto polski akcent w naszym zestawieniu. „Wataha” to serial wyprodukowany przez stację HBO GO. Bohaterem tego bieszczadzkiego thrillera jest strażnik graniczny Wiktor Rebow, który w wyniku zamachu bombowego traci wszystkich przyjaciół i ukochaną. Od tego momentu mężczyzna zaczyna prowadzić własne śledztwo, aby dowiedzieć się prawdy o tragicznym zamachu. Przez trzy sezony możesz obserwować niebezpieczne rozgrywki, w których środku zawsze stoi Straż Graniczna. Zobacz, co wydarzy się w kolejnych sezonach i z jakimi zbrodniami oraz demonami przeszłości będzie musiał zmierzyć się Rebow.

„Mr. Robot” (2015–2019), 4 sezony

Teraz coś dla fanów programistycznego światka. Rami Malek wciela się w postać cierpiącego na fobię społeczną Elliota Aldersona. Chłopak jest programistą zajmującym się bezpieczeństwem cyfrowym. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka świetnego hakera – Mr. Robota, który chce zniszczyć amerykańską korporację Evil Corp. Nieśmiały Elliot decyduje się pomóc hakerowi i tym samym zostaje wciągnięty w niebezpieczną rozgrywkę, która może kosztować go życie. Sprawdź, jak potoczą się wydarzenia i z czym będzie musiał zmierzyć się Elliot. Nawet nie poczujesz, kiedy staniesz się częścią tego niebezpiecznego cyfrowego świata.

„Magicy” (2015 – 2020), 5 sezonów

To będzie naprawdę zaczarowana i długa przygoda. W serialu nie zabraknie magii, czarodziejskich sztuczek i sprytnych przekrętów, które niejednokrotnie wbiją cię w fotel. Poznaj utalentowanego Quentina Coldwatera, który trafia do szkoły magii w Nowym Jorku. Tam dowiaduje się, że świat magii, znany mu tylko z książek i filmów, naprawdę istnieje! Chłopak jest zachwycony i szybko wkręca się w nowe środowisko. Z zazdrością przygląda mu się przyjaciółka – Julia, która niestety nie zostaje przyjęta. Jednak dziewczyna się tym nie przejmuje i zaczyna praktykować magię na własną rękę. Koniecznie wejdź do świata magików i sprawdź jak potoczą się ich losy.

„Prawo ulicy” (2002 – 2008), 5 sezonów

Ostatni serial to doskonała propozycja dla fanów kryminalnych potyczek. Policjanci z Baltimore są bardzo zdeterminowani, aby wszyscy przestępcy odpowiedzieli za swoje zbrodnie. W każdym z sezonów stróże prawa muszą zmierzyć z różnymi formami łamania prawa. Produkcja została wymyślona przez pisarza i byłego reportera policyjnego Davida Simona. Każdy sezon jest doskonałą wiwisekcją amerykańskiej społeczności, która w obliczu działań instytucji często jest bezsilna. Simon stworzył niezwykle głęboki obraz jednostek dążących do poprawienia sytuacji nie tylko na własnym podwórku, ale też wokół niego. Jeśli chcesz poznać świat amerykańskich bossów, dilerów narkotykowych czy polityków z wyższych sfer, koniecznie wpisz ten serial na listę „do obejrzenia”.

Doskonałe seriale na okrągło!

Czy już wiesz, do którego serialowego świata wejdziesz najpierw? Rozpocznij pełen niespodziewanych emocji maraton. A jeśli wszystkie seriale, które zaproponowaliśmy, zostaną przez Ciebie obejrzane, wejdź na bloga Netii i sprawdź, co jeszcze możesz obejrzeć! Sięgnij po kolejne fantastyczne produkcje.

Podobne artykuły