Codziennie przed snem wkłada kostkę mydła pod prześcieradło. Zobacz dlaczego!

Lifestyle Data publikacji: 14 lipca 2018

fot. Eddenya

Metoda ta wydaje się dziwna, ale jak się okazuje włożenie mydła pod prześcieradło podczas snu ma swoje uzasadnienie. Nie ma naukowych dowodów, które poświadczyły by jej skuteczność, ale osoby, które ten sposób wypróbowały zdziwione są jego działaniem.

Zespół niespokojnych nóg

Na pewno słyszeliście o zespołowi niespokojnych nóg (RLS) dzięki jednej reklamie w telewizji. Objawy najczęściej właśnie nasilają się w nocy. Towarzyszą temu ruchy kończyn podczas snu. Szacuje się, że cierpieć na niego może 5% populacji. Nie wiadomo skąd problem pochodzi. Objawy przypisuje się niektórym lekom, cukrzycy, przewlekłej niewydolności żylnej czy nawet genom.

Jeśli chodzi o leczenie, najczęściej stosuje się leczenie na niedobory żelaza czy zaburzenia czynności układu dopaminergicznego. Stosuje się również leczenie niefarmakologiczne polegające np. na zmianie trybu życia. Stosuje się również masaże czy drenaż limfatyczny.

Podobno najlepiej kupić mydło lawendowe, może chodzi o uspokajający zapach? A może chodzi o ucisk, który powoduje mydło i tym samym pomaga walczyć z efektami RLS. W każdym razie, jeśli masz ten problem, możesz wypróbować ten sposób, bo nie wiele tracisz. Włóż mydło pod prześcieradło na noc, a problem może ustąpić. Być może to tylko efekt placebo.

Co ciekawe, według sondażu „The Doctors”, który został przeprowadzony na Twitterze, aż 42 procent osób z RLS przyznało, że po umieszczeniu kostki mydła pod prześcieradłem, doznali ulgi.

Podobne artykuły