Co zrobić, aby kot nie wchodził na meble?

Zwierzęta Data publikacji: 12 grudnia 2022 / Aktualizacja: 2023-11-23

Koty uwielbiają chodzić po meblach. Czasami jednak wolelibyśmy, aby niektóre z nich zdecydowanie omijały. Nie możemy im jednak tego wytłumaczyć, ale możemy zastosować sprytny sposób, dzięki któremu koty będą omijały meble, które chcemy.

Co zrobić, aby kot nie wchodził szafę?

Kociarze doskonale wiedzą, że koty mogą napsocić podczas nieobecności opiekunów w domu. Wielu już musiało zrezygnować z dekoracji stojących na półkach lub meblach. Czy jesteśmy skazani na taki ascetyzm?

Nie! Istnieje sposób, dzięki któremu koty będą omijały meble, na które chcemy, aby nie wchodziły. Produktem, który nam to umożliwi jest popularna maść VapoRub. Stosuje się ją w przypadku podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa.

Z pewnością znacie tę maść, gdyż zastosowania VapoRub są naprawdę szerokie i już o tym pisaliśmy. Tym razem pomoże nam z dyscyplinowaniem naszych kotów. Aromat ten nie jest przez nie lubiany, dlatego nawet nałożenie niewielkiej ilości tej maści w miejscu, gdzie kot lubi przebywać, a nie jest to nam na rękę, pomoże nam odstraszyć go od tego miejsca.

Podobne artykuły