Co to jest szezlong?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: szezlong
Data publikacji: 2022-08-03
Przedłużany fotel typu szezlong

Szezlong to rodzaj fotela, który możemy znaleźć w salonie. Różni się jednak od standardowych foteli, które możemy zwykle kupić w sklepie. Jest on zdecydowanie większy, a to sprawia, iż zajmuje więcej miejsca. Jest jednak dedykowany wygodniejszemu odpoczynkowi i z racji tego, że nasze salony są coraz większe, to szezlong zaczyna wracać do mody.

Szezlong czyli kanapa w kształcie wydłużonego fotela

Szezlong często nazywany jest też leżanką. Nie jest to co prawda nowy trend. Pierwsze szezlongi powstały już w XVII wieku i były bogato zdobionym dodatkiem w pałacach arystokracji. Pozwala on na przybranie półleżącej pozycji, co jest bardzo wygodne. Pozwala wypocząć, a jednocześnie wygodnie obejrzeć telewizję lub poczytać książkę.

Szezlong zajmuje więcej miejsca niż zwykły fotel

Planując szezlong w swoim domu warto pamiętać o tym, że zajmuje on więcej miejsca niż standardowy fotel. Dlatego w przypadku małych salonów może okazać się niepraktyczny i zabrać nam zbyt dużo miejsca. Z racji specyficznego oparcia, dwie osoby siedząc na nim nie będą mogły spocząć tak wygodnie, jak na tradycyjnej sofie.

Zadbaj o jakość powietrza w sezonie grzewczym

Wcześniej przedstawione szezlongi przedstawiały nowoczesny design pasujący do współczesnych pomieszczeń. Jeśli jednak chcemy pójść w tradycyjny arystokratyczny styl, również możemy znaleźć meble tego typu stylizowane na siedemnastowieczne szezlongi.

Gdzie kupić szezlong?

Szezlongi znajdziemy w wielu sklepach meblowych. Stają się coraz modniejsze, a więc również ich oferta staje się również dużo bogatsza. Możemy dostać je również w sklepie IKEA, gdzie znajdziemy ich całkiem spory wybór.

Kupując meble tego typu warto jednak zobaczyć je na żywo i po prostu usiąść na nich oraz się położyć. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać ten, który zapewnia nam najbardziej komfortową pozycję i pasuje do naszych osobistych predyspozycji.

Mogą Cię zainteresować