Co to jest szezlong?

Wnętrza Data publikacji: 03 sierpnia 2022 / Aktualizacja: 2024-02-19
Przedłużany fotel typu szezlong

Szezlong to rodzaj fotela, który możemy znaleźć w salonie. Różni się jednak od standardowych foteli, które możemy zwykle kupić w sklepie. Jest on zdecydowanie większy, a to sprawia, iż zajmuje więcej miejsca. Jest jednak dedykowany wygodniejszemu odpoczynkowi i z racji tego, że nasze salony są coraz większe, to szezlong zaczyna wracać do mody.

Szezlong czyli kanapa w kształcie wydłużonego fotela

Szezlong często nazywany jest też leżanką. Nie jest to co prawda nowy trend. Pierwsze szezlongi powstały już w XVII wieku i były bogato zdobionym dodatkiem w pałacach arystokracji. Pozwala on na przybranie półleżącej pozycji, co jest bardzo wygodne. Pozwala wypocząć, a jednocześnie wygodnie obejrzeć telewizję lub poczytać książkę.

Szezlong zajmuje więcej miejsca niż zwykły fotel

Planując szezlong w swoim domu warto pamiętać o tym, że zajmuje on więcej miejsca niż standardowy fotel. Dlatego w przypadku małych salonów może okazać się niepraktyczny i zabrać nam zbyt dużo miejsca. Z racji specyficznego oparcia, dwie osoby siedząc na nim nie będą mogły spocząć tak wygodnie, jak na tradycyjnej sofie.

Wcześniej przedstawione szezlongi przedstawiały nowoczesny design pasujący do współczesnych pomieszczeń. Jeśli jednak chcemy pójść w tradycyjny arystokratyczny styl, również możemy znaleźć meble tego typu stylizowane na siedemnastowieczne szezlongi.

Gdzie kupić szezlong?

Szezlongi znajdziemy w wielu sklepach meblowych. Stają się coraz modniejsze, a więc również ich oferta staje się również dużo bogatsza. Możemy dostać je również w sklepie IKEA, gdzie znajdziemy ich całkiem spory wybór.

Kupując meble tego typu warto jednak zobaczyć je na żywo i po prostu usiąść na nich oraz się położyć. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać ten, który zapewnia nam najbardziej komfortową pozycję i pasuje do naszych osobistych predyspozycji.

Podobne artykuły