Płytki w łazience, matowe czy z połyskiem?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-01

Kiedy przychodzi czas na urządzenie łazienki, konieczne jest podjęcie decyzji, jakie płytki zdobić będą nasze ściany. Nie łatwo jest podjąć odpowiednią decyzję, ponieważ w sklepach widnieje wiele rodzajów płytek do łazienki. Te najbardziej popularne to z połyskiem i matowe. Jakie są najlepsze? Dziś się tego dowiemy wykazując ich największe wady i zalety.

Płytki matowe – wady i zalety

Wiele osób zastanawia się nad wyborem płytek matowych do łazienki. Nie jest to częsty wybór, a jednak może mieć lepsze zastosowanie niż płytki z połyskiem. Warto wiedzieć, że mat zdecydowanie lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach, ponieważ może on optycznie je zmniejszać. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że mat mniej się brudzi. A jest to ważne, ponieważ w łazience ściany szybko się brudzą przez wilgoć i kosmetyki, jakich używamy w tym pomieszczeniu. Przez to na ścianach często widać brud, jednak jeśli zdecydujemy się na położenie matowych płytek, to zabrudzenia staną się mniej widoczne. Tak więc matowe płytki idealnie pasują do większych łazienek, a dodatkowym ich plusem jest to, że zmniejszają one widoczność zabrudzeń na ścianach, dzięki czemu nasze pomieszczenie wydaje się czystsze i schludne. A to przecież jest bardzo ważne dla każdej gospodyni.

Płytki z połyskiem – wady i zalety

Jednak trzeba wiedzieć, że do wyboru mamy jeszcze płytki z połyskiem. Najwięcej osób decyduje się na zamontowanie właśnie tych płytek. Nie bez powodu, w wielu domach łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem, przez co  szukamy jak najwięcej rozwiązań, które pozwolą nam na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jednym z najlepszych sposobów na takie działanie, jest zamontowanie płytek z połyskiem. Jeśli więc masz małą łazienkę, to najlepszym wyborem będą właśnie one. Musisz się jednak liczyć z tym, że na takich płytkach znacznie szybciej widać brud. W łazience często tworzy się para, która osiada na lustrach, ścianach i niemal każdym przedmiocie. Przez to na wszystkim mogą tworzyć się zacieki. W przypadku płytek z połyskiem będą one bardziej widoczne, a to sprawi, że nasze pomieszczenie będzie wyglądało na brudne.

A co z czyszczeniem?

Skoro tak dużo się mówi na temat zabrudzeń na ścianach w łazience. Warto również wiedzieć, jak je czyścić. Bez względu na to, czy wybierzemy płytki matowe, czy z połyskiem możemy je z łatwością wyczyścić przy pomocy ogólnodostępnych detergentów, które są przeznaczone do tego zadania. Tak więc nasz wybór nie będzie miał wpływu na sposób czyszczenia łazienki.

Podobne artykuły