Co to jest „biały montaż”?

Porady Data publikacji: 28 kwietnia 2021 / Aktualizacja: 2023-12-20

Być może spotkaliście się z pojęciem białego montażu, ale zastanawiacie się czym jest „biały montaż” i czym się charakteryzuje? Dzisiaj poruszymy ten temat, a informacje te przydadzą Wam się podczas rozmowy z fachowcami, którzy będą mieli wykonać dla Was remont.

Na czym polega biały montaż?

Gdy remontujemy nasze mieszkanie lub dom, wiele jego elementów wymaga usługi montażu. Zamontować możemy wannę, brodzik, toaletę oraz wiele innych elementów łazienki.

Tutaj wkrada się pojęcie białego montażu. Jeśli więc będziemy rozmawiać z fachowcem na temat wykończenia naszej łazienki i zamontowania armatury czy elementów ceramicznych, możemy powiedzieć, że chodzi nam o biały montaż.

Więcej na temat białego montażu na Inspire Home

Białym montażem nazywamy bowiem prace wykończeniowe w łazience. Chodzi więc o montaż urządzeń sanitarnych, takich jak: muszla sedesowa, wanna, umywalka, ale również wszelka armatura, jak krany, kolumna prysznicowa, etc.

Co wchodzi w zakres białego montażu?

 1. Montaż umywalki
 2. Monta ż wanny
 3. Montaż prysznica
 4. Montaż kabiny prysznicowej
 5. Montaż brodzika
 6. Montaż bidetu
 7. Montaż muszli sedesowej
 8. Montaż grzejników
 9. Montaż baterii
 10. Montaż kolumn prysznicowych
 11. Układanie płytek na ścianach i podłodze
 12. Nałożenie silikonu
 13. Montaż szafek łazienkowych
 14. Montaż luster

Warto jednak pamiętać o tym, że warto, aby firma, która wykonuje dla nas łazienkę miała zarówno kompetencje w kwestii położenia płytek czy zabudowy, ale również w białym montażu. Część prac wymaga powiem zgrania ze sobą wielu elementów, co w przypadku dwóch ekip remontowych mogłoby być kłopotliwe.

Zobacz również: Stiuk wenecki – jak go wykonać?

Podobne artykuły