Jak zrobić chłodzące lody dla psa

Zwierzęta Data publikacji: 20 lipca 2023

Lody dla psa mogą być świetnym sposobem na ochłodzenie twojego zwierzaka w upalne dni. Oto prosta receptura na domowe lody dla psa. Upewnij się, że składniki są bezpieczne dla twojego pupila. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z weterynarzem.

Składniki

  • 2 banany
  • 1/2 szklanki naturalnego masła orzechowego (upewnij się, że nie zawiera ksylitolu, co jest toksyczne dla psów)
  • 1 szklanka niesłodzonego jogurtu naturalnego

Przygotowanie

  1. Obierz banany i pokrój je na małe kawałki.
  2. Wymieszaj banany, masło orzechowe i jogurt w blenderze do uzyskania jednolitej konsystencji.
  3. Rozlej mieszaninę do foremek na lody lub małych miseczek.
  4. Wstaw do zamrażalnika na co najmniej 4 godziny lub do momentu, kiedy są całkowicie zamarznięte.
  5. Przed podaniem, daj im trochę rozmrozić, żeby nie były zbyt twarde dla psa.

Pamiętaj, że mimo iż te lody są bezpieczne dla psów, to są one przysmakiem i nie powinny zastępować regularnych posiłków. Podawaj je umiarkowanie i monitoruj reakcję twojego psa.

Co grozi psu podczas upałów?

Podczas upałów psy, podobnie jak ludzie, są narażone na kilka poważnych zagrożeń zdrowotnych. Oto kilka z nich:

Udar cieplny

Psy nie potrafią regulować swojej temperatury ciała tak skutecznie jak ludzie, ponieważ większość ich potu jest wydzielana przez łapy i oddech. Udar cieplny może wystąpić, gdy temperatura ciała psa wzrasta do niebezpiecznych poziomów. Objawy udaru cieplnego u psa obejmują nadmierne sapanie, czerwone błony śluzowe, wymioty, drgawki, a nawet utratę przytomności.

Oparzenia łap

Chodniki i asfalt mogą się bardzo rozgrzać podczas upałów. Psy mogą doznać oparzeń łap, jeśli będą na nich chodzić. Zawsze sprawdzaj temperaturę podłoża przed spacerem — jeśli jest zbyt gorące dla twojej dłoni, jest zbyt gorące dla łap psa.

Odwodnienie

Psy mogą łatwo odwodnić się podczas upałów, zwłaszcza jeśli są aktywne. Zawsze upewnij się, że twój pies ma dostęp do świeżej, czystej wody.

Aby uniknąć tych problemów, upewnij się, że twój pies ma zawsze dostęp do cienia i świeżej wody. Unikaj intensywnej aktywności i spacerów podczas najgorętszych części dnia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy udaru cieplnego u swojego psa, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.

Podobne artykuły