Co oznacza żółta wstążka przy smyczy psa

Lifestyle Data publikacji: 19 listopada 2020

Po co pies przy smyczy lub obroży ma przypiętą żółtą wstążkę? Dowiedziałam się o tym będąc na szkoleniu ze swoim czworonogiem. Okazało się, że jest to bardzo ważny sygnał, który właściciel spa daje innym osobom, zwłaszcza gdy piesek jest ładny i interesujący, wzbudza wiele emocji wśród innych postronnych osób. Każdy chciałby go pogłaskać, dzieci chciałyby go przytulić. Jednak w takiej sytuacji, gdy zobaczymy przy nim żółtą wstążkę, lepiej wiedzieć co oznacza.

Żółta wstążka przy psie

Żółta wstążka to nic innego jak sygnał od właściciela psa, który mówi „proszę nie podochodzić i nie głaskać psa”. Właściciele psów często muszą być bardzo asertywnymi. Takie traktowanie psa przez inne osoby przeszkadza w jego treningu.

Dlatego gdy chcemy, aby nikt do naszego psa nie podchodził, wtedy wieszamy na smyczy lub obroży żółtą wstążkę. Psiarze raczej wiedzą co to znaczy, ale inne osoby już nie za bardzo wiedzą czemu ten znak ma służyć.

Warto o tym pamiętać, gdyż nie zawsze musi być to kaprys właściciela, który chce zapewnić psu spokój, ale również może to być spowodowane tym, że jego pupil jest chory, miał jakąś operację i ma słabą odporność lub po prostu może być agresywny.

Podobne artykuły