Rozsypała cynamon w swoim ogrodzie. Zobacz dlaczego, a zrobisz to samo!

Ogród Data publikacji: 03 września 2019 / Aktualizacja: 2020-06-02

Cynamon to świetna przyprawa. Nie tylko poprawia smak wielu deserów czy ciast. Pomaga również schudnąć podkręcając metabolizm. Ma również swoje zastosowanie w ogrodzie i naprawdę warto o tym wiedzieć.

Cynamon w ogrodzie

Cynamon ma właściwości grzybobójcze

Pleśń atakuje glebę wokół kwiatów w ogrodzie lub w doniczce gdzie rosną kwiaty? Może ona skutecznie zaszkodzić roślinie, ale w takiej sytuacji możemy wykorzystać cynamon. Ma on właściwości grzybobójcze, dlatego można posypać nim ziemię wokół kwiatów aby pozbyć się pleśni.

Rozwiąż problem z mrówkami

Cynamon ma charakterystyczny zapach, którego mrówki nie lubią. Dlatego jeśli posypiesz pewne miejsca cynamonem mrówki będą trzymać się od niego z dala. Możesz rozsypać ja również w obrębie mrowiska, aby zachęcić mrówki do przeprowadzenia się do innej lokalizacji.

Cynamon odstrasza komary

Komary dokuczają Ci w ogrodzie lub na balkonie? Zapach cynamonu je odstraszy, a jednocześnie pomoże kwiatom, które na nim rosną.

Uszkodzone rośliny

Gdy przytniesz roślinę lub złamiesz gałązkę, otwarte miejsce może być przyczyną późniejszej choroby np. ataku grzybów. Dlatego warto to miejsce posypać cynamonem w proszku aby temu zapobiec.

Jeśli szukasz innych tematów związanych ze swoim ogrodem zachęcamy Cię do przeczytania artykułu pod tytułem Jak dobrać drewniane meble ogrodowe do wielkości i aranżacji ogrodu?

Podobne artykuły