Co może oznaczać sucha skóra na dłoniach? 3 choroby, których jest objawem!

Zdrowie Data publikacji: 09 czerwca 2019

Sucha skóra dłoni może być oznaką choroby. Dlatego gdy problem się przedłuża nie wystarczy tylko stosować kremy nawilżające. Trzeba również udać się do lekarza i znaleźć przyczynę problemu zamiast leczenia samego objawu, którym jest przesuszona skóra na dłoniach.

Suche dłonie, a niedoczynność tarczycy

Tarczyca produkuje hormony, które są też istotne z punktu tworzenia nowych komórek. Gdy tarczyca nie działa prawidłowo skóra dłoni może zacząć się łuszczyć. Stanie się sucha i szorstka. Dlatego może to być powodem do zbadania tarczycy, żeby to zrobić potrzebujecie jednak skierowania od lekarza.

Sucha skóra dłoni, a cukrzyca

Wysoki poziom cukru we krwi powoduje odwodnienie organizmu – trzeba częściej chodzić do toalety. Co za tym idzie skóra nie dostaje odpowiedniej ilości wody i przez to zaczyna być sucha. Możesz też zauważyć, że pęknięcia skóry trudno się goją co też jest znamienne dla cukrzycy.

Przesuszone dłonie objawem problemów z nerkami

Nerki pełnią rolę oczyszczającą organizm. Gdy nie pracują prawidłowo w organizmie zatrzymują się toksyny. Może to objawiać się swędzącą i suchą skórą na dłoniach.

Przepis na domowy krem do dłoni

Oczywiście w przypadku suchej skóry na dłoniach ważne jest też jej odpowiednie nawilżenie. Krem do rąk możesz zrobić samodzielnie. Nie tylko nawilży skórę, ale też zadba o dłonie i sprawi, że będą wyglądać młodziej. Możesz go stosować na co dzień nie tylko w przypadku problemów ze suchą skórą.

Składniki

  • witamina E w kapsułkach (2 sztuki)
  • 20g masłą shea
  • 20g wosku pszczelego
  • 100g oliwy z oliwek

Przygotowanie

  1. Wosk rozpuść w kąpieli wodnej i dodaj oliwę oraz masło shea
  2. Wymieszaj i gdy wszystko się roztopi dodaj witaminę E
  3. Przelej do opakowania po kremie i poczekaj, aż wystygnie

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły