6 oznak, że możesz żyć naprawdę długo

Zdrowie Data publikacji: 20 stycznia 2019

Naturalną rzeczą jest, że chcemy żyć jak najdłużej. Według danych GUS mężczyźni w Polsce żyją przeciętnie 73,9 lat, a kobiety 81,9 lat. Czy masz szansę dożyć takiego wieku? Zobacz czy zauważasz u siebie te cechy. To dzięki nim masz szansę żyć naprawdę długo.

1. Szczupła sylwetka

Osoby szczuplejsze mają również mniej obrośnięte tłuszczem organy wewnętrzne kluczowe dla naszego życia np. serce. Zmniejsza to ryzyko powstania groźnych chorób dlatego warto zadbać o swoją sylwetkę, nie tylko poprawi to Twoje zdrowie, ale również pozwoli Ci dłużej żyć.

2. Dynamiczność

Jesteś osobą dynamiczną? Wykonujesz czynność dość szybko, ale w równym tempie? Może to objawiać się chodem, który jest żwawy i szybki. To nie tylko cecha osobowości, ale również coś co wzmacnia serce. Nasz układ krążenia wtedy działa lepiej, serce pracuje skuteczniej, a jest to przecież mięsień, który cały czas musi pracować. Im jest mocniejszy tym dłużej i lepiej będzie pracował. Dlatego osoby dynamiczne mają szansę żyć dłużej.

3. Pracowitość

Jesteś uparta, zawsze dążysz do celu i charakteryzujesz się pracowitością? Takie osoby zwykle żyją dłużej. Nie tylko mają więcej zajęć i zawsze coś robią, ale też hartują swojego ducha i budują w sobie wytrzymałość. Na pewno nie raz widzieliście, że osoby starsze, które mają jakieś zajęcie np. opiekują się wnukiem, mają zwierzęta albo pracują na swojej działce trzymają się w zdrowiu dłużej i są bardziej aktywne. To dlatego, że mają cel.

4. Przyjacielskość

Masz grupkę przyjaciół z którymi się spotykasz? Lubisz rodzinne spotkania i spędzanie wspólnie czasu? Osoby, które są aktywne społecznie zwykle żyją dłużej. Relacje z innymi ludźmi redukują stres i dają energię do życia. Wraz ze stresem rośnie poziom kortyzolu, hormonu stresu, który długotrwale na przestrzeni naszego całego życia, może wpłynąć na jego skrócenie.

5. Długi sen

Śpisz długo i często sobie robisz drzemki? Będziesz żyć dłużej. Sen wspomaga regenerację naszego organizmu i utrzymuje go w lepszym zdrowiu. Dzięki temu osoby, które śpią odpowiednio dużo żyją również dłużej.

6. Stabilizacja życiowa

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej żyć pozwolą. Osoby, które mają stabilne życie również w sferze finansowej po prostu mniej się stresują. To sprawia, że żyją dłużej. Stres nie sprzyja bowiem zdrowiu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły