Co jeść w nocy, aby nie przytyć?

Zdrowie Data publikacji: 04 lipca 2020

Niektórzy mówią, że nie powinno się jeść po godzinie osiemnastej. Jest to bardzo często powtarzany mit dietetyczny. Tak naprawdę nie powinno się jeść później niż na dwie godziny przed snem. W takim wypadku osoby, które pracują w nocy stale byłyby głodne, a przecież nie o to chodzi. Każdy ma inny tryb dnia i musi dostosować swoją dietę właśnie pod godziny aktywności.

Wiemy już, że nie należy jeść kolacji w zbyt małym odstępie czasu od położenia się spać. Wiele osób, które kładą się późno ma problem z uczuciem głodu w nocy. Co zatem powinniśmy zjeść o tej porze, aby nie przytyć?

Warto zjeść wieczorem normalną pełnoprawną kolację. W nocy natomiast jeśli wiemy, że długo posiedzimy zjeść dodatkowy lekki posiłek. Dzisiaj podpowiemy Ci czym może być taka nocna przekąska.

Drób

Wieczorem powinniśmy unikać węglowodanów, ale aby czuć się najedzonym warto sięgnąć po białko pochodzące z mięsa. Drób jest chudy, dlatego świetnie sprawdza się na wieczorne posiłki.

Możemy do niego dodać jajko i warzywa i w ten sposób stworzyć naprawdę smaczny mix na nocny posiłek. Nie tylko się nim najemy, ale również nie będzie on ciężkostrawny i nie dostarczy nam dużej ilości kalorii.

Chude ryby

Zamiast drobiu możemy sięgnąć po ryby. To pomysł dla tych, którym przejadły się już piersi z kurczaka czy indyka.

Pamiętaj tylko o tym, aby ryba była chuda i najlepiej przygotowana na parze lub upieczona. Unikaj wieczorem dużej ilości tłuszczu.

Ryby są zdrowe. Oczywiście im tłuszcza tym zdrowsza, ale nam zależy również na bilansie kalorycznym. Samo białko ryb dobrze wpływa na metabolizm i pozwoli Ci podkręcić go podczas snu.

Na noc świetnie sprawdzi się też np. sałatka z tuńczykiem. Warzywa pomogą nam tutaj dodatkowo zapełnić żołądek, a przy tym porcja taka nie dostarczy nam wielu kalorii.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły