Domowy sposób na wrastające włosy

Uroda Data publikacji: 07 sierpnia 2020

Gdy ogolimy włosy, a one zaczynają odrastać pod skórą, mówimy wtedy o wrastającym włosku. Mieszek włosy zostaje zablokowany, a w efekcie włos nie może wydostać się na zewnątrz. Powoduje to powstanie stanu zapalnego, skóra staje się zaczerwieniona i bolesna, a pod nią może zbierać się ropa. Oczywiście wrastające włoski nie stanowią zagrożenia, są bardziej problemem natury estetycznej.

Problem ten przytrafić się może dosłownie każdemu w miejscach, które golimy najczęściej. Zazwyczaj radzimy sobie z nimi przez przebicie ropnego guzka i wyciągnięcie włoska na zewnątrz.

Dłubanie tam igłą nie jest jednak dobrym pomysłem. Jeśli już to robimy, powinniśmy też ją wcześniej wyparzyć, a potem zdezynfekować pozostawioną ranę.

Dużo lepszym sposobem jest użycie octu jabłkowego. Wystarczy przygotować sobie kompres z wacika zwilżonego octem jabłkowym, a następnie przyłożyć go do wrośniętego włoska na 5 minut.

Czynność tę powtarzamy codziennie, aż do momentu gdy stan zapalny zniknie, a włosek znajdzie się na zewnątrz. W ten sposób oczyścimy mieszek włosowy, zmniejszymy stan zapalny i zapobiegniemy zapaleniu.

Podobne artykuły