Chcielibyście dostać jednorazowo 8000 zł? Wystarczy nie wziąć rozwodu

Kategoria: Finanse domowe
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-04-13

Pamiętacie propozycję 500+ dla małżeństwo, o której pisaliśmy? Dodatkowe pieniądze według tego pomysłu miały otrzymać małżeństwa z długim stażem. Pieniądze byłyby wypłacane co miesiąc. Propozycja ta jednak ewoluowała i zmieniona trafiła do Senatu. Jak ma teraz wyglądać?

Dodatkowe pieniądze dla małżeństw z długim stażem

Nowe świadczenie byłoby większe, bo według założeń można dostać maksymalnie 8000 zł. Minimalne świadczenie wynosiłoby 5000 zł i przysługiwało małżonkom z 50-letnim stażem. Maksymalne 8000 zł przeznaczone byłoby dla małżeństw z 80-letnim stażem.

Pieniądze te jednak wypłacane byłyby jednorazowo, a nie tak jak wcześniej zakładano – co miesiąc. Projekt ten miałby z założenia zmniejszyć ilość rozwodów.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak podaje eska.pl, to Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie zgodziło się na przyznawanie comiesięcznego świadczenia w wysokości 500 zł dla małżeństw z długoletnim stażem. Warto zauważyć, że jest to pomysł, który do Senatu trafił jako petycja obywatelska. Jak podaje fakt.pl, posłowie zauważyli jednak to, że oprócz uhonorowania medalem warto, aby małżeństwa z długim stażem zostały dodatkowo docenione finansowo.

Podobne artykuły