Chcesz wyszczuplić boczki? Mamy na to sposób!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 28 marca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Tłuszcz, który zbiera się wokół boczków i talii jest bezpośrednio związany z ilością tkanki tłuszczowej w naszym całym ciele. Im więcej jej mamy tym więcej w tym miejscu będzie się jej zbierać. Niektórzy mają jednak predyspozycję do większej ilości odkładającego się tłuszczu zwłaszcza w tych okolicach. Dzisiaj podpowiemy Wam jak za pomocą pięciu prostych ćwiczeń wyszczuplić właśnie te regiony naszego ciała.

Ćwiczenia wyszczuplające boczki

Pamiętaj o systematyczności. To ona jest kluczem do uzyskania zadowalających efektów z ćwiczeń. Początkowo może być Ci ciężko, nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli prowadzisz bardziej siedzący tryb życia, nagła wzmożona aktywność fizyczna objawiać się będzie zakwasami czy szybkim męczeniem się. Na pewno będziesz przez to czuła się zniechęcona. Nie możemy jednak zrobić nic więcej jak po prostu Cię dopingować. Wszystko zależy od Ciebie. Wyobraź sobie cel, który jest jednocześnie nagrodą i dąż do niego konsekwentnie.

1. Wychyły w bok

Do tego ćwiczenia będziemy potrzebować hantli lub 2 litrowej butelki wody. Stajemy w rozkroku i chwytamy hantle obydwoma rękoma. Podnieś je na głowę i zrób wychył w bok najmocniej jak możesz by stworzyć jak największy łuk. Wyprostuj się trzymając hantle w górze i zrób ćwiczenie na drugą stronę. Naprzemiennie wykonaj 20 powtórzeń. Jeśli z początku będzie to dla Ciebie zbyt ciężkie, zmniejsz liczbę powtórzeń.

2. Trójkąty

Ćwiczenie jest podobne do poprzedniego. Stajemy w rozkroku. Hantle chwytamy jedną ręką i trzymamy wzdłuż ciała. Teraz robimy wychył w bok jedną ręką starając się dosięgnąć ziemi, a rękę z obciążeniem wznosząc jak najwyżej. Wytrzymujemy tak chwile, wracamy do pozycji wyjściowej i robimy ćwiczenie w drugą stronę przekładając hantle do drugiej ręki. Wykonujemy 15 powtórzeń tego ćwiczenia.

3. Dotykanie pięt

To proste ćwiczenie, ale na pewno poczujesz jak mocno napinają się podczas niego mięśnie. Połóż się na plecach i podegnij nogi. Teraz przechylając się w bok, ale nie odrywając pleców postaraj się dotknąć pięty (prawej, prawą ręką i lewej lewą ręką). Wykonaj 15 powtórzeń naprzemiennie.

4. Skręt

To proste ćwiczenie. Chwyć coś w dłonie lub po prostu je złącz ze sobą. Staj w rozkroku i nie odrywając stóp od ziemi rób skręty w jedną i drugą stronę najmocniej jak potrafisz.  Wykonaj 20 powtórzeń naprzemiennie.

5. Most boczny

Podtrzymujemy ciężar ciała na łokciu, drugą rękę podkładamy pod biodra, a nogi trzymamy wyprostowane. Teraz biodro zbliżamy do ziemi i unosimy. Robimy 10 powtórzeń tego ćwiczenia naprzemiennie.

Podobne artykuły