Chcesz schudnąć? Jedz więcej tych warzyw. Mają naprawdę mało kalorii!

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2022-02-09

Chcesz zacząć chudnąć? Nie musisz wcale jeść mniej. Musisz jedynie zadbać o to, aby twój bilans kaloryczny był ujemny. Oznacza to, że musisz spożywać mniej kalorii, niż ich potrzebujesz. Wtedy zaczniesz chudnąć. Ale jak to zrobić?

Nie jest to takie trudne. Wystarczy spożywać więcej warzyw w swoich posiłkach. Dzięki temu nadal będziesz czuła się najedzona, ale za to przyswoisz mniej kalorii. Jak to zrobić? Zamiast czterech kromek chleba na śniadanie zrób sobie dwie kromki, ale dołóż za to więcej warzyw, które są niskokaloryczne.

Na obiad zamiast kopiastej łyżki klusek ugotuj brokuła. Zjedz więcej warzyw, a ogranicz ilość kalorycznych dodatków, takich jak surówki na majonezie czy tłuste sosy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Poniżej znajdziesz kilka warzyw, które możesz jeść praktycznie bez ograniczeń. Jedz tyle, aby czuć się najedzoną. Jednocześnie ogranicz produkty, przez które tyjesz. Kaloryczność podana na 100 g produktu.

Ogórek – 15,5 kcal

Pomidor – 17,7 kcal

Sałata – 14,8 kcal

Szpinak – 23 kcal

Cukinia – 16,7 kcal

Kalafior – 24,9 kcal

Fasolka zielona – 30,8 kcal

Brokuły – 35 kcal

Brukselka – 42,8 kcal

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły