Chcesz, by Twoje ręczniki były znów miękkie? Zrób to podczas prania!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-08-18

Twoje ręczniki są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku? Wycieranie się nimi z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych momentów kąpieli. Na szczęście można przywrócić im miękkość. Wystarczy, że zastosujecie się do rady, którą przedstawimy Wam w tym artykule.

Sposób na miękkie ręczniki

Pierwszą bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać podczas prania ręczników jest to, by nie stosować zbyt dużo detergentu. Przez to włókna stają się sztywne, ręczniki przestają chłonąć odpowiednio dobrze wodę i stają się szorstkie. Najlepiej zrezygnować z płynów do płukania, które zmniejszają nasiąkliwość tkanin, co w przypadku ręczników jest efektem niepożądanym. Jeśli chcemy go stosować, aby nadać im przyjemnego zapachu, to ograniczmy jego ilość do minimum.

Jeśli stosujesz proszek lub płyn do prania, to również zmniejsz jego ilość. Im mniej detergentów użyjemy tym lepiej. Suszenie ręczników w suszarce bębnowej nadaje materiałowi sprężystości. Dzięki temu są one dużo przyjemniejsze w dotyku, niż suszone tradycyjnie rozwieszone na suszarce do prania.

W ten sposób możemy zapobiec efektowi szorstkości po praniu ręczników, ale jak znów przywrócić im miękkość? Do tego celu wystarczy wykorzystać ocet i dodać go do prania do szufladki na płyn do prania. Ocet zmiękczy włókna i przywróci im sprężystość. Wypłucze również pozostały osad z detergentów, który znajduje się w ręcznikach z poprzednich prań. Zamiast płynu do płukania warto użyć sody oczyszczonej. Pół szklanki wystarczy wsypać do szufladki. Po takiej kuracji ręczniki znów staną się miękkie i przyjemne.

Podobne artykuły