Jak być zdrowszym? Kilka wskazówek, które musisz poznać i wprowadzić w życie!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-01-12

Zacznij żyć zdrowo, zastosuj te porady w swoim życiu i po prostu bądź zdrowszym człowiekiem. Jeśli będziesz stosować je sukcesywnie to zobaczysz jak wiele się zmieni!

Zacznij pić więcej wody

Nie bez powodu jest to pierwsza pozycja. Woda to najważniejsza rzecz w naszym życiu. Bez niej organizm nie funkcjonuje poprawnie. Zacznij pić 1.5l źródlanej wody dziennie, a zobaczysz jak wiele się zmieni.

Nie podjadaj

Pomiędzy posiłkami staraj się nie podjadać. Jedz 5 posiłków dziennie, a pomiędzy nimi spożywaj jedynie napoje i to te zdrowe. Zobaczysz, że o wiele łatwiej będzie Ci utrzymać linię i zrzucić parę kilogramów.

Zrezygnuj z gotowych produktów

Staraj się kupować jak najmniej gotowych produktów, a jak najwięcej robić samodzielnie. Gotowe lunchboxy do pracy? Zrób sałatkę w domu, przecież to 15 minut czasu. Kotlety ze sklepu? Usmaż je! To zajmuje niestety czas, ale za to Twoja dieta będzie dużo, dużo, dużo bardziej zdrowa.

Jedz zawsze o tej samej porze

Nawet nie wiesz jak wielkie znaczenie dla Twojego zdrowia i utrzymania linii ma jedzenie posiłków o stałych porach. Nasz organizm lubi systematyczność. Jeśli nagle coś zmieniasz wprowadza to stan niepokoju i zaczyna on magazynować tłuszcz na gorsze czasy. Jedz zawsze o tych samych porach, a temu zapobiegniesz.

Wysypiaj się

Zbyt mała ilość snu negatywnie wpływa na nasze zdrowie oraz metabolizm. Jeśli nie wysypiamy się naprawdę mocno sobie szkodzimy. Postaraj się przesypiać 7-8 godzin dziennie aby zadbać o swoje zdrowie.

Rób przerwy podczas pracy

Higiena pracy jest bardzo ważna. Powinno się pracować w przyjaznym sobie środowisku, wśród miłych ludzi. Nie mniej ważne jest też robienie sobie przerw w pracy, zwłaszcza przed komputerem. Dzięki temu czujemy się lepiej, chce nam się wstawać i żyć.

Nagradzaj się

Gdy osiągniesz jakiś mały sukces nagradzaj się jakąś małą przyjemnością. Jest to bardzo ważne żeby mieć motywację do dalszej pracy nad sobą i chęć osiągania kolejnych sukcesów :)

Odżywiaj się zdrowo

Staraj się jeść więcej warzyw, owoców, zdrowych węglowodanów. Zmień swoją dietę aby czuć się zdrowiej i zrzucić zbędne kilogramy. Niech dieta będzie Twoim stylem życia. Nie musi być dla Ciebie karą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły