Polacy bojkotują rosyjskie produkty w sklepach. Jak je rozpoznać?

Porady Data publikacji: 28 lutego 2022

Napad Rosji na Ukrainę ściągnął na Rosję falę gniewu ze strony europejskich społeczeństw (całkowicie zasłużoną). We wsparcie Ukrainy bardzo mocno zaangażowali są Polacy. Sami w naszej lokalnej społeczności od kilku dni jesteśmy emocjonalnie i fizycznie zaangażowani w Pomoc, dlatego nie publikowaliśmy nowych artykułów. Jednak o tym postanowiliśmy napisać.

W Internecie wiele osób namawia do bojkotowania towarów pochodzących z Rosji. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak je rozpoznać. Dlatego chcielibyśmy Wam powiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby dowiedzieć się, czy dany produkt importowany jest z Rosji.

Jak rozpoznać produkty z Rosji?

Kod kreskowy, który znajdziemy na każdym z produktów dostępnych w sklepie wskaże nam, skąd dany produkt pochodzi. Kody rosyjskich produktów zaczynają się od liczby 460, a kończą na 469. Do jednego worka wartu również wrzucić produkty z Białorusi z kodem 481, która wspiera atak Rosji na Ukrainę. Warto przy okazji wspierać producentów z Polski z kodem 590.

Niektórzy zastanawiają się, czy takie prywatne sankcjonowanie ma jakikolwiek sens. Naszym zdaniem ma i to bardzo duży. Reakcja zachodnich państw jest wynikiem właśnie presji, jaka wywierana była na nie przez obywateli. Dzięki temu udało się zaangażować je w konflikt i pomóc wesprzeć Ukrainę w walce o wolność swoją, ale również naszą. Dzisiaj Ci ludzie walczą, abyśmy nie musieli robić tego w przyszłości. Dlatego sami wspieramy i jesteśmy całym duchem z tymi dzielnymi żołnierzami.

Podobne artykuły