Białe szklanki po wyjęciu ze zmywarki. Co robić?

Porady Data publikacji: 28 sierpnia 2020

Problemem zazwyczaj jest twarda woda. Osad z kamienia pozostaje na naczyniach. O ile na talerzach może być niewidoczny, to w przypadku przeźroczystych szklanek ze szkła, często pozostaje na nich biały osad, który nie wygląda zbyt dobrze.

Zacznij od zmiany tabletek

Najlepiej w takim przypadku stosować tabletki 3 w 1. Im masz twardszą wodę, tym problem będzie większy i należy stosować środki, które pomagają ją zmiękczyć.

Najlepiej również zrezygnować z tanich tabletek do zmywarki. W tej sytuacji nie poradzą one sobie z dokładnym umyciem naczyń, tak by nie pozostawały na nich białe osady.

Uzupełnij sól i nabłyszczacz

Sól ma za zadanie zmiękczać wodę, a nabłyszczać sprawić, by naczynia wyglądały ładnie po wyjęciu ze zmywarki. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć efekt musimy jednocześnie używać jednego i drugiego. Dlatego sprawdź czy oba środki w Twojej zmywarce są uzupełnione.

Wiele osób poleca natomiast, aby stosować tabletki z nabłyszczaczem, a jednocześnie do pojemniczka na nabłyszczacz wlać zwykłego białego octu. Ocet bardzo dobrze radzi sobie z osadami z kamienia.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu zmywarki

Czyszczenie zmywarki to nie tak prosta sprawa jak się wydaje. Pamiętaj o tym, że za każdym razem należy wyciągnąć sitko i wyczyścić filtr.

Czyścić należy również uszczelki i wszystkie trudno dostępne miejsca. Podczas czyszczenia zmywarki demontuje się również dysze obrotowe i je również dokładnie czyści.

W sklepie kupimy również dedykowane buteleczki ze środkiem do czyszczenia zmywarki, które należy puścić wraz z najdłuższym cyklem mycia naczyń, ale bez naczyń.

Do odpływu w zmywarce warto również wlać gorącej wody, która usunie z niego stary zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia.

Sprawdź czy szkło nadaje się do mycia w zmywarce

Nie każde naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Warto więc sprawdzić czy nadają się one do mycia w niej.

Podobne artykuły