Dowiedz się, ile luster potrzebujesz w swoim domu!

Wnętrza Data publikacji: 20 stycznia 2022

Choć każdy z nas ma w swoim domu lustro, te może być mniej lub bardziej praktyczne. Wszystko zależy tutaj miejsca, w którym zdecydujesz się je umieścić. Niby banał, prawda? Jednak dla wielu z nas rozmieszczenie luster w domu stanowi nie lada wyzwanie. Gdzie sprawdzą się najlepiej i jaka ilość luster jest optymalna dla każdego domu? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Lustro do łazienki to absolutny must have!

Nikt chyba nie będzie mieć wątpliwości, że lustro w łazience jest szczególnym niezbędnikiem. Przeglądamy się w nim codziennie rano, myjąc zęby, czesząc włosy, czy robiąc makijaż. To wielofunkcyjne akcesorium, które po prostu ułatwia nam codzienne życie. Jak je zaaranżować? Warto tu zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • Rozmiar lustra – zazwyczaj posiada ono rozmiar portretowy. Dobrze jednak, aby mogła się w nim przejrzeć co najmniej dwójka domowników. W końcu często w pośpiechu przepychamy się przed lusterkiem, chcąc szybko sprawdzić swój wizerunek przed wyjściem z domu. Warto więc postawić na nieco większy model lub o innym, niestandardowym kształcie, np. Owalnym.
  • Oświetlenie lustra – niezależnie od tego, czy mówimy o lustrach łazienkowych, czy tych usytuowanych w innych częściach domu, oświetlenie odgrywa kluczową rolę w optymalnym obejrzeniu swojego wizerunku w dobrym świetle. W przypadku łazienki, gdzie kobiety robią makijaż, a mężczyźni się golą, dobre, ledowe oświetlenie jest absolutnie wymagane! To komfort, na który zawsze warto postawić, jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie.
  • Umiejscowienie lustra – choć ten punkt wydaje się oczywisty, wiele osób wciąż wiesza łazienkowe lustra z daleka od zlewu. Dopiero praktyka pokazuje, że jest to niewygodne i niefunkcjonalne dla każdego z domowników. Warto również pamiętać o tym, żeby zawiesić lustro na wysokości optymalnej dla wszystkich domowników!

No dobrze. Wiemy już, że portretowe lusterko w niewielkiej łazience to absolutny must have. Jeśli metraż Ci na to pozwala, możesz zdecydować się na drugie lustro, np. zawieszone w okolicy okna, aby móc ocenić efekty zabiegów pielęgnacyjnych w naturalnym, dziennym świetle.

Lustro przy szafie to prawdziwa wygoda!

Dokładnie tak. Każdy z nas przed wyjściem z domu chce sprawdzić swój wygląd i poprawić ewentualne drobne mankamenty. Właśnie dlatego lustro przy szafie to ogromna wygoda. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim miejscu umiejscowisz ten mebel! Jeśli Twoja szafa dwu- lub trzydrzwiowa zmieści się w korytarzu, możesz postawić na model z wbudowanym lustrem. To doskonała metoda na zaoszczędzenie miejsca!

Właśnie z tego samego względu szafy z lustrem sprawdzają się doskonale w sypialni, pokoju dziecięcym, czy garderobie (jeśli taką posiadasz). To doskonałe połączenie funkcjonalności z ciekawym designem, który jest niesamowicie praktyczny dla wszystkich domowników. W końcu przygotowanie sobie stroju na dany dzień i możliwość zobaczenia natychmiastowego efektu, np. bez budzenia innych domowników podczas chodzenia po domu, to naprawdę ogromny komfort!

Jeśli natomiast Twoja szafa jest stosunkowo niewielka i nie masz miejsca lub możliwości, aby zamontować w niej lustro, dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie go w pobliżu szafy. Również sam korytarz, tu przy drzwiach wyjściowych, jest doskonałym rozwiązaniem, który pozwoli w ostatniej chwili przed wyjściem, przejrzeć się w lustrze i na szybko ocenić swój wizerunek. W takim wypadku warto postawić na:

  • lustro montowane samodzielnie na szafie,
  • lustro montowane na ścianie,
  • lustro stojące.

Tu również warto zadbać o dobre oświetlenie, które pozwoli nam na dokonanie rzetelnej oceny i przyjrzenie się każdemu szczegółowi.

Lustro w pokoju dziecięcym?

Wielu rodziców zastanawia się, czy lustro w pokoju dziecięcym to dobry pomysł. Naszym zdaniem tak. Warto jednak postawić na model silnie przytwierdzony do ściany lub mebla, aby Twoja pociecha nie strąciła go przypadkiem podczas zabawy. Lustro w tym pomieszczeniu pozwala dziecku zapoznać się ze swoim wyglądem, oswoić z nim i zmianami, jakie na przestrzeni lat zachodzą w jego ciele.

Właśnie dlatego młode dziewczynki, wchodzące w wiek nastoletni, marzą o tym, aby posiadać swoją toaletkę! Ta powinna znaleźć się nie tylko w sypialni mamy – w końcu to mebel elegancki o nieco intymnych charakterze. Marzą o niej wszystkie kobiety, również te najmłodsze. Warto więc postawić i na taki rodzaj lustra we wnętrzu swojego domu.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł nieco pomógł Ci w podjęciu tej ważnej decyzji aranżacyjnej. Powodzenia!

Podobne artykuły