1 sierpnia 2018

Dlaczego wybieramy szafy przesuwne

Szafy przesuwne są spotykane w wielu remontowanych pomieszczeniach tak jak i w nowych wnętrzach. Jest to zasługa tego, że w elegancki sposób jesteśmy w stanie zorganizować swoje ubrania czy rzeczy osobiste. Doskonała prezencja nowoczesnych szaf pozwala na ich wkomponowanie w wystrój wnętrza.
W zależności od pomieszczenia, w którym się znajduje, może spełniać różne funkcje, oraz przechowywać różnego typu przedmioty. Nowoczesne szafy przesuwne wyposażone są w systemy ułatwiające odpowiednie uporządkowane zarówno dużych ubrań, jak i drobnych dodatków.

Funkcje szafy

W zależności od wielkości szafy i jej umiejscowienie w domu może ona spełniać różne funkcje. Przestrzeń w szafie należy wcześniej odpowiednio rozplanować. Jeśli nie posiadamy takich zdolności, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, oferowanych przez producentów. Głównie chodzi o przechowywanie, aranżację i uporządkowanie przedmiotów posiadanych w domu, wraz z wszystkimi ubraniami. To dzięki takim szafom, nasze przedmioty mogą znajdować się w jednym miejscu.

Jaka szafa do przedpokoju?

Doskonałe sprawdza się zarówno w przedpokoju, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i goście mogą zostawić swoje odzienie wierzchnie. Taki mebel a doskonale sprawdza się, jeśli lubimy porządek w korytarzu, dodatkowo w dolnej części szafy mogą zostać wykonane specjalne półki na obuwie. Dowolność w zagospodarowaniu wnętrza pozwoli nam na przechowywanie najpotrzebniejszych ubrań, dodatków czy przedmiotów, które są niezbędne do wyjścia niezależnie od pogody. Niemal każdy z nas przed wyjściem z domu lubi się przejrzeć w lustrze, dlatego dobrze, aby chociaż jedna połówka była wyposażona w lustro.

Wybór szafy do sypialni

W niewielkich i wąskich pomieszczeniach dzięki szklanemu frontowi może zwiększać optycznie powierzchnię sypialni. Dodatkowo odpowiednio zorganizowana szafa pozwoli nam w łatwy sposób na organizację swoich rzeczy, przez co zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i miejsce, które zajmowałaby kolejny mebel. Dodatkowo ozdobne listwy, często nawet podświetlane pozwalają na wprowadzenie nastroju odpowiadającego naszym wymaganiom. Nie można zapominać, że coraz częściej nowoczesne szafy spełniają też funkcję ozdobną. Coraz lepiej wykonywane fronty, potrafią być ozdobą niejednego wnętrza. Dodatki w postaci oświetlenia LED, często może zastępować wieczorami światło naturalne.

Szafy przesuwne idealnie nadają się do zagospodarowywania wnęk w mieszkaniu. Dzięki nim w sposób maksymalny możemy wykorzystać powierzchnię, ma to duże znaczenie w niewielkich mieszkaniach. Dostępnych są modele, które nie zawsze są prostokątne. W mieszkaniach na poddaszach można wykorzystać powierzchnię, która znajduje się pod skosami. Coraz częściej pojawiają się również modele szaf narożnych.

Fronty szaf przesuwnych

Szafy potrafią nas zaskoczyć nie tylko tym, jak dobrze możemy w nich zorganizować swoje rzeczy. Producenci szaf, korzystają ze specjalistów zajmujących się designem, dzięki czemu poza funkcjonalnością są one uzupełnieniem naszego wystroju mieszkania.

Najczęściej wybieranymi frontami w meblach są lustra. W zależności od modelu mogą występować na jednych drzwiach lub na obu. Nie tylko mogą powiększać i poszerzać optycznie pomieszczenie. Pozwalają również na sprawdzenie, jak wyglądamy przed wyjściem. Jest to ważne dla każdego, kto lubi dobrze czuć się przed wyjściem. Dostępne są również szyby o mlecznej strukturze, występują zarówno w jasnych odcieniach, jak i ciemniejszych barwach. Uważane przez większość za bardzo eleganckie wykończenie, podnoszące wartość mebla.

Nadruki są w miarę nowym rozwiązaniem na rynku, przeznaczone zarówno do pokoi dziecięcych, jak i do sypialni dorosłych. Występować mogą na nich ulubieni bohaterowie dziecięcych kreskówek i bajek. W pokoju nastolatka znajdą zastosowanie nadruki z piłkarzami, a u rodziców można odnaleźć piękne widoki najpopularniejszych miejsc turystycznych oraz industrialnych widoków.