Piwo bezalkoholowe czy zwykłe, które lepiej wybrać?

Lifestyle Data publikacji: 17 sierpnia 2020

Wiele osób zastanawia się czy piwo bezalkoholowe to nadal piwo. Ucinając wszelkie dyskusje odpowiemy Wam, że tak. To jak powstają jest identycznym procesem. Czy piwo zawiera alkohol czy nie, produkuje się je tak samo. Później jednak trzeba po prostu ten alkohol z piwa usunąć.

Piwo bezalkoholowe nadal smakuje jak piwo

Mamy więc tutaj pierwszą zaletę. Smak piwa, ale za to brak procentów. To sprawia, że możemy delektować się zimnym piwem bez obawy o wystąpienie skutków ubocznych jakim jest upojenie alkoholowe, a następnego dnia kac.

Oczywiście różne piwa będą miały różny smak. Znajdą się takie, które smakują nam lepiej, ale również takie, które nie przypadną nam do gustu.

Piwo bezalkoholowe ma mniej kalorii

Kolejną zaletą jest to, że piwo alkoholowe ma po prostu mnij kalorii. Powinny więc docenić je wszystkie osoby, które są na diecie, ale nadal mają ochotę poczuć smak piwa.

Zwykłe jasne piwo ma 245 kcal w pół litrowej butelce. Piwo bezalkoholowe ma tych kalorii 180. Co prawda, nadal to sporo, ale dużo mniej niż w przypadku zwykłego piwa.

Oczywiście nie dotyczy to piw smakowych, które zawierają dodatkowe składniki, które zwiększają kaloryczność takiego napoju.

Sprawdź zawartość alkoholu

Nawet kupując piwo bezalkoholowe warto sprawdzić zawartość alkoholu. Piwem bezalkoholowym można bowiem nazwać piwo, które zawiera mniej niż 0.5% alkoholu. Bez problemu jednak kupimy piwa, które zawierają 0% alkoholu i zazwyczaj informacja ta bardzo mocno zaznaczona jest na etykiecie.

Po piwie bezalkoholowym możemy prowadzić auto

Wiele osób zastanawia się czy po piwie bezalkoholowym mogą wsiąść za kółko. Odpowiedź brzmi – tak! Nawet jeśli to piwo zawiera maksymalne 0.5% alkoholu to nawet gdy wypijemy kilka takich piw to nadal będziemy trzeźwi. Co ciekawe, taką samą zawartość alkoholu może zawierać nawet jogurt naturalny, który jak wiadomo jest efektem fermentacji.

Jest to więc świetna alternatywa na spotkanie ze znajomymi. Nie musimy kupować soku podczas gdy inni piją piwo.

Podobne artykuły