Bakterie coli znalazły się w wodzie butelkowanej. GIS wycofał ją z obrotu. Jeśli ją masz nie pij!

Zdrowie Data publikacji: 17 sierpnia 2018

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed markami dwóch wód butelkowanych, w których znaleziono bakterie coli i paciorkowców kałowych. Jeśli posiadasz tę wodę lepiej jej nie pić. Spożycie ich może mieć szkodliwe dla zdrowia konsekwencje. Producent wycofuje wody z obrotu, ale mogliście je wcześniej nabyć.

Jakie marki wody zostały skażone

  1. Małopolanka Zdrój Premium Gazowana 0,7 l
  2. Malinowy Zdrój Niskosodowa Lekko Gazowana 0,33 l

Jeśli zastanawiasz się czy woda, którą kupiłaś jest skażona bakteriami sprawdź partię produktu. W przypadku wody Małopolanka jest to partia numer 27.07.2019 z datą trwałości do 27.07.2019. Dotyczy to wody w szklanych butelkach o pojemności 0,7l.

W przypadku drugiej wody czyli Malinowy Zdrój jest to produkt o numerze partii 02.08.2019 z datą trwałości do 02.08.2019. Woda pakowana jest w szklane butelki o pojemności 0,33l.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły