Atlas ćwiczeń – pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej figury

Zdrowie Data publikacji: 13 września 2021

Dbanie o swoje zdrowie i sprawność fizyczną staje się ostatnio coraz bardziej popularne wśród nie tylko młodych ludzi, ale również starszych. W tym celu część ludzi decyduje się na zakup karnetu na siłownię, a pozostali stawiają na treningi w warunkach domowych. Jak zacząć i odpowiednio przygotować się do takich treningów?

Pierwsze wyjście na siłownię jest sporym wyzwaniem dla wszystkich osób. Na każdym kroku mamy do czynienia z jakimś innym sprzętem sportowym, którego użycie może sprawiać niemałe problemy. O ile tam mamy do dyspozycji pomocnych trenerów, tak w domu musimy sobie jakoś radzić sami. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek treningu, warto zaglądnąć do gotowego poradnika, jakim jest atlas ćwiczeń. To przygotowany przez ekspertów katalog, który zawiera w sobie cenne informacje na temat niemal każdego istniejącego ćwiczenia. Z pewnością okaże się on pomocny dla wielu początkujących, jak  i tych bardziej zaawansowanych pasjonatów sportu. 

Kto może skorzystać z atlasu ćwiczeń?

Atlas ćwiczeń jest na tyle uniwersalny, że każdy znajdzie w nim to, czego aktualnie potrzebuje. To poradnik dla wszystkich osób, które chcą zacząć pracę nad swoim ciałem oraz ogólną sprawnością fizyczną. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby młodsze i starsze. Ważne jest, aby każdy dopasował sobie daną aktywność pod swoje możliwości. Intensywność wykonywanego ćwiczenia zależy od przyjętego przez nas obciążenia. Osobom początkującym zaleca się startowanie od jak najmniejszych ciężarów, aby w większej mierze skupić się na technice. Większy ciężar może w takim wypadku wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Atlas ćwiczeń zawiera w sobie cenne porady, dzięki którym każdy Twój trening będzie efektywny. 

Trening całego ciała z atlasem ćwiczeń

Przy każdym treningu istotne jest, aby skupić się w większej mierze na jednej części ciała.  W ten sposób szybciej osiągniemy przyjęty cel sylwetkowy. Atlas ćwiczeń został skonstruowany w taki sposób, że dla każdej partii ciała został przydzielony osobny blok informacyjny. Mamy do wyboru bloki z ćwiczeniami na m.in. uda, łydki, brzuch, biceps lub przedramiona. Wchodząc w wybraną część atlasu, dostajemy przykładowe rodzaje ćwiczeń, jakie możemy wykonać na daną część ciała. Dodatkowo eksperci umieścili tam informacje na temat budowy poszczególnych partii mięśniowych oraz o tym, w jaki sposób mięśnie te angażują się w wykonywane ćwiczenia. Atlas ćwiczeń to bardzo cenny poradnik, który ma zadanie ograniczyć możliwość wyrządzenia sobie krzywdy w trakcie treningu, dlatego też warto zasięgnąć wszelkich umieszczonych w nim porad oraz zasad treningu. 

Pamiętajmy, że oprócz zasad zapisanych w poradniku, należy pamiętać o innych istotnych kwestiach. Podstawą każdego bezpiecznego treningu jest dobra rozgrzewka, którą bezwzględnie należy wykonać. Mięśnie muszą być przygotowane na czekający je wysiłek. Natomiast po treningu warto je trochę porozciągać, aby rozluźnić ćwiczone partie mięśniowe oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia zakwasów na drugi dzień. 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły