Skończyłaś 50 lat? Zacznij jeść pestki dyni! Zobacz dlaczego.

Zdrowie Data publikacji: 25 listopada 2018 / Aktualizacja: 2019-02-04

Jesteś kobietą po pięćdziesiątce? Zacznij regularnie jeść przynajmniej trzy łyżki pestek dyni. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na to czego kobieta potrzebuje i co się dzieje z jej ciałem, a następnie porównać to z właściwościami pestek z dyni by to zrozumieć. Zobaczmy najpierw, jakie zalety ma jedzenie pestek dyni.

Pestki dyni mają bogaty skład. Znajdziemy w niej dużo witaminy E oraz błonnika. Są bogactwem cynku. Zawierają też dobre dla nas kwasy omega-3 oraz fitosterole. Oprócz tego znajdziemy w nich wapań, żelazu, magnez, fosfor, potas czy sód. Również niacynę, kwas foliowy, witaminę A, K czy C. To wszystko sprawia, że świetnie oddziałują na nasze ciało.

Zalety jedzenia pestek z dyni

  1. Wzmacniają kości, włosy oraz paznokcie
  2. Opróżniają procesy starzenia się skóry
  3. Zwalczają wolne rodniki
  4. Zapobiegają spadkom nastroju
  5. Poprawiają metabolizm
  6. Wzmacniają odporność
  7. Zapobiegają miażdżycy

Co się dzieje z kobietą po pięćdziesiątce

Kobieta po 50-tce zmienia się. Przemiana trwa długo bo już od 20. roku życia w Twoim ciele zaczynają zachodzić zmiany. Powoli zaczyna zmniejszać się jędrność skóry przez zanikanie włókien kolagenowych (w tym pomaga witamina E zawarta w pestkach dyni). Jednak po pięćdziesiątce dopiero zaczynasz to bardzo mocno zauważać i powoduje to dyskomfort psychiczny. Do tego jeszcze mocniej zwalnia Twój metabolizm, a to odbija się na twojej figurze. Wcześniej szczupła może nabierać krągłości, a trudniej Ci będzie przecież teraz schudnąć.

Jest to też okres, w których wchodzisz w menopauzę. Zwykle jest to 45-50. rok życia. Może to wiązać się z wahaniami nastroju przez problemy hormonalne. Pestki dyni pomagają ustabilizować te wahania i poprawić nastój. Dzięki temu rzadziej doświadczysz typowego dla tego okresu życia przygnębienia czy drażliwości.

Kobiety po 50-tce często zapominają o swoich włosach i paznokciach. Zaburzenia hormonalne związane z przechodzeniem menopauzy odbijają się również na nich. Brak równowagi między estrogenami i androgenami sprawia, że włosy zaczynają wypadać i słabnąć. Tutaj pestki dyni okażą się dla nas nieocenionym wsparciem. Również paznokcie zaczynają cierpieć, głównie jednak przez niedobory witamin, które pestki dyni zawierają.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły