9 rzeczy, które nie spodziewałaś się, że mają datę przydatności

Porady Data publikacji: 17 lutego 2017

Z wielu rzeczy korzystamy bardzo długo nie wiedząc nawet, że mają one swój termin przydatności. Zobacz jakie to rzeczy i po jakim czasie należy wymienić je na nowe.

1. Poduszki

Poduszki powinny być wymieniane co dwa lub trzy lata. Są one siedliskiem roztoczy i ich wylęgarnią. Zbyt długie spanie na nich negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

2. Perfumy

Perfumy powinny być wymieniane co trzy lata, dlatego staraj się zużyć swoje ulubione perfumy wcześniej. Nie warto ciągle odkładać je na inną okazję.

3. Ręczniki

Ręczniki i inne tkaniny, które służą do pochłaniania wilgoci są siedliskiem bakterii. Dlatego oprócz ich regularnego prania powinno je się wymieniać maksymalnie co trzy lata na nowe.

4. Smoczki

Wykonane są z lateksu dlatego regularnie powinny być wymieniane w celu zapobiegania gromadzeniu się bakterii i zarazków. Smoczki powinno wymieniać się maksymalnie co pięć tygodni i zawsze po każdej chorobie dziecka.

5. Szczoteczki do zębów

Powinny być wymieniane co trzy miesiące. Oprócz tego odkażane raz w tygodniu np. przez umieszczenie ich na noc w wodzie utlenionej. Powinnaś również wymieniać je po każdej chorobie.

6. Kapcie

Kapcie powinny być wymieniane co pół roku. To pomoże nam zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń grzybiczych.

7. Mąka

Mąka powinna być wymieniana co 12 miesięcy więc jeśli trzymasz ją w domu na zapas to staraj się je zużyć przed upływem tego czasu.

8. Szczotki do włosów

Szczotki do włosów powinny być wymieniane raz na rok. Co tydzień należy je również czyścić.

9. Przyprawy

Przyprawy powinny być wymieniane co roku i maksymalnie co trzy lata. Zawsze gdy masz przyprawy, które już długo leżą posmakuj ich przed dodaniem do potrawy bo możesz ją całą zepsuć. Po 12 miesiącach przyprawy tracą swój smak i aromat, a także mogą się zepsuć.

Podobne artykuły