Niezwykłe korzyści z jedzenia imbiru, które jako kobieta musisz znać

Uroda Zdrowie Data publikacji: 17 lutego 2018

Imbir prawdopodobnie pochodzi z Melanezji. Znany w Azji był już 3000 lat temu i uważany był za roślinę leczniczą. Dzisiaj również chętnie po niego sięgamy np. chcą przyśpieszyć efekty odchudzania. Jedzenie imbiru ma jednak dużo więcej niesamowitych korzyści i kilka z nich dzisiaj Wam przedstawimy.

1. Stymuluje wzrost włosów

Imbir zapewnia lepszy dopływ krwi do skóry głowy i dostarcza włosom substancji odżywczych pomagających im szybciej rosnąć. Możesz go po prostu jeść, ale również stosować maseczkę z imbiru. Wystarczy łyżeczkę tartego imbiru połączyć z jakimś olejem i wmasować we włosy. Zmyj ją po 30 minutach.

2. Pomaga pobyć się pryszczy

Pryszcze zdarzają się również dorosłym, nie tylko nastolatkom. Jeśli chcesz się ich skutecznie pozbyć zacznij stosować imbir jako maseczkę na pryszcze. Możesz go również oczywiście jeść. Jednak bezpośrednie nałożenie zadziała szybciej. Wystarczy łyżeczkę tartego imbiru połączyć z łyżeczką octu jabłkowego i nałożyć na pryszcze.

3. Działa przeciwnowotworowo

Niektóre składniki imbiru pomogą Ci chronić organizm przed nowotworami. Warto więc na stałe włączyć go do swojej diety.

4. Pomaga schudnać

Jeśli chcesz wyglądać świetnie – jedz imbir. Zawiera on substancje, które zmniejszają apetyt i przyśpieszają metabolizm. Warto również pić herbatę z imbiru na 30 minut przed posiłkiem. Dzięki temu zjesz po prostu mniej.

6. Hamuje procesy starzenia się

Imbir zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy co przyśpiesza procesy odnowy w naszym organizmie i hamuje wolne rodniki. Do tego oczyszcza organizm z toksyn i działa jak istny eliksir młodości.

6. Walczy z cellulitem

Te same właściwości sprawiają, że imbir pomaga zwalczyć cellulit. Możesz przyśpieszyć efekty i zrobić maseczkę z imbiru na skórę. Wymieszaj 1 łyżkę tartego imbiru z grubą solą morską. Dodaj trochę oliwy i wymasuj nią skórę dotkniętą cellulitem okrężnymi ruchami. Pozostaw ją na 15 minut i spłucz.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/experts-share-14-benefits-to-consuming-ginger-404360/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły