7 sposobów jak nie przytyć podczas Wielkanocy

Zdrowie Data publikacji: 08 kwietnia 2017 / Aktualizacja: 2021-03-16

Wielkanoc to okazja dla nas do skosztowania wielu przysmaków. Jeśli jednak dbamy o dietę na pewno nie chcielibyśmy aby odbiło się to na naszej sylwetce. Oto siedem sposobów na to jak nie przytyć podczas Wielkanocy.

1. Dobierz odpowiednio menu

Czasami możesz nie mieć wpływu na Wielkanocne menu, ale jeśli masz staraj się je dobrać tak by było lżejsze. Np. zastępując majonez jego zdrowszym odpowiednikiem. Przepis na dietetyczny majonez znajdziecie u nas tutaj. Możecie go użyć do sałatki warzywnej czy jajek. Dzięki temu spożyjemy mniej kalorii. W podobny sposób możesz postąpić z innymi przepisami starając się je nieco odchudzić.

2. Jedz wolniej

Gdy jemy wolniej tak naprawdę czujemy się najedzeni szybciej bez zapychania żołądka. Zanim impuls o tym, że jesteśmy syci do naszego mózgu zdążymy jeszcze sporo jeść. Jedząc wolniej sprawiamy, że zjemy mniej, a będziemy czuć się tak samo najedzeni.

3. Pij wodę

Woda wypełnia nasz żołądek, dlatego szybciej czujemy się najedzeni i musimy mniej zjeść. Dlatego warto napić się wody przed posiłkiem, ale również w trakcie jego trwania.

4. Nie pij alkoholu

Alkohol sprawia, że tłuszcz przyswajany z jedzenia razem z nim od razu jest odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. Do tego zatrzymuje on wodę  w organizmie. Dwa dni imprezy wielkanocnej zakrapianej alkoholem może zwiększyć naszą masę ciała nawet o kilka kilogramów.

5. Kosztuj małych ilości

Podczas świąt chcemy spróbować jak najwięcej potraw. Dlatego najlepiej jest spróbować po małej ilości każdej z nich, a na pewno i tak będziemy czuć się najedzeni na koniec dnia. Dlatego nakładaj sobie niewielkie ilości i rób przerwy pomiędzy porcjami.

6. Ruszaj się

Ruch jest bardzo ważny. Zamiast siedzieć na miejscu pomiędzy porcjami posiłków staraj się poruszać. Wyjdź na chwilę do pokoju, pobaw się z dziećmi, zanieś brudne talerze. Na pewno znajdziesz sobie jakiś pretekst do tego aby się poruszać. Po śniadaniu możesz też z całą rodziną udać się na Wielkanocny spacer aby spalić parę kalorii.

7. Uważaj na słodycze

Słodycze to największy zabójca naszej doskonałej sylwetki. Dlatego jeśli będziesz próbować słodyczy podczas świąt pamiętaj by robić to w małych ilościach. Nie obżeraj się nimi, spróbuj jedynie trochę i delektuj się tym smakiem. Niech to będzie nagroda i przyjemność, ale nie Twój główny składnik diety.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły