6 sekretów diety, dzięki którym Wasza skóra będzie wyglądała doskonale

Uroda Data publikacji: 28 sierpnia 2017

Kupujemy setki różnych kosmetyków bo chcemy wyglądać dobrze. Jednak często zapominamy, że kondycja naszej skóry również w wielkiej mierze zależy od tego co jemy. W 2005 roku amerykańscy dermatolodzy udowodnili, że można pozbyć się zmarszczek, przebarwień i trądziku wprowadzając do swojej diety odpowiednie produkty!

1. Plamy na skórze

Powodem jest nadmierna pigmentacja skóry, która może oznaczać niedobór witamin, a głównie witaminy B12. Najwięcej tej witaminy mają produkty pochodzenia zwierzęcego.

Co mam zrobić?

Zacznij spożywać więcej witaminy C oraz E i przeciwutleniaczy. Znajdziesz je w cytrusach, truskawkach, kiwi, pomidorach czy ganatach. Pigmentacja będzie też bardziej widoczna gdy będziesz dużo czasu spędzać na słońcu. Dlatego jedz produkty, które chronią skórę przed promieniowaniem UV np.: jagody, ananasy, brukselkę, kapustę, szpinak, chili, kaszę gryczaną.

2. Przetłuszczająca się cera

Najczęściej powoduje ją żywność o wysokim indeksie glikemicznym. Zwiększa ona pracę gruczołów łojowych, a skóra przez to zaczyna się szybciej przetłuszczać.

Co mam robić?

Wzbogać swoją dietę o witaminę A. Jedz więcej mango, marchwi, jajek, suszonych moreli, szpinaku czy słodkich ziemniaków. Do tego zmniejsz ilość produktów o wysokim IG.

3. Trądzik

Znowu mamy winowajcę w postaci produktów o wysokim IG. Gruczoły łojowe zatykają się, tworzą się stany zapalne i jednocześnie wypryski na twarzy.

Co mam robić?

Powinnaś spożywać więcej żywności z wielonasyconymi kawasami tłuszczowymi. Jedz więcej owoców, warzyw, orzechów, a także owoców morza.

4. Sucha skóra

Sucha skóra wskazuje na brak cholesterolu oraz witaminy E. Najczęściej narażeni na problemy z suchą skórą są wegetarianie.

Co mam zrobić?

Zwiększ stężenie  jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i zacznij jeść więcej fasoli, jaj, awokado oraz orzechów.

5. Zmarszczki

Cukier i alkohol to dwoje największych winowajców wczesnego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Co mam zrobić?

Po pierwsze cukier zamień na zdrowsze słodziki typu miód, stewia itd. Zacznij też spożywać więcej przeciwutleniaczy. Warto jeść szpinak, liściaste warzywa, spzaragi, seler, czosnek, cebulę. Ogranicz produkty mleczne.

6. Podkrążone oczy

To nie tylko brak snu powoduje podkrążone oczy. Jest to też często objaw np. nietolerancji pokarmowej.

Co mam zrobić?

Jeśli problem się powtarza sprawdź na co masz alergię. Zobacz co jadłaś dzień wcześniej i przez następnie dni wprowadzaj po jednym z produktów aby sprawdzić, który wywoła takie objawy. najczęściej są to produkty mleczne. Cienie pod oczami to też często objaw picia zbyt małej ilości wody lub braków żelaza.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/8-diet-secrets-from-a-dermatologist-that-will-make-your-skin-perfect-370010/

Podobne artykuły