6 oczywistych objawów nietolerancji glutenu, które często są ignorowane

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-18

Celiakia polega na nietolerowaniu przez nasz organizm glutenu. Gluten to białko, które znajdziemy w nasionach pszenicy, żyta, jęczmienia czy owsa. Osoby cierpiące na celiakię muszą zrezygnować z produktów, które zawierają gluten. Jednak pierwszą rzeczą jest zdiagnozowanie choroby. Oto 6 oczywistych objawów celiakii, które często ignorujemy.

1. Częste migreny

Jeśli masz problemy z częstymi bólami głowy może to być objawem nietolerancji glutenu. Jest to dość częsty objaw, który dotyka osoby cierpiące na celiakię. Oczywiście częste migreny mogą też dotyczyć innych schorzeń, dlatego zobacz czy jednocześnie zauważysz kolejne objawy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Problemy ze zdrowiem jamy ustnej

Częste stany zapalne w ustach, afty czy owrzodzenia mogą być problemem, który związany jest z nietolerancją glutenu. Osoby mające celiakię często też cierpią na niedobory wapnia więc również mogą mieć duży problem z psuciem się zębów.

3. Szybkie tycie

Twoja dieta nie zmieniła się zbytnio, a nagle szybko zaczynasz przybierać na wadze? Może to być związane z nietolerancją glutenu. Często towarzyszy jej właśnie szybki wzrost masy ciała bez szczególnych przyczyn.

4. Problemy trawienne

Osoby cierpiące na celiakię w wyniku złego wchłaniania się pokarmu często mają problemy trawienne. Do częstych należą:

  • wzdęcia
  • częste wiatry
  • mdłości
  • skurcze
  • bóle brzucha
  • biegunka
  • zaparcia
  • syndrom wrażliwego jelita

5. Zamglenia umysłu

Osoby, które cierpią na nietolerancję glutenu często skarżą się na chwilowe zamglenia umysłu. Nagle nie możesz sobie czegoś przypomnieć, zapominasz co miałaś zrobić. Do tego często pojawiają się wahania nastrojów.

6. Uczucie permanentnego zmęczenia

Gdy ciągle brakuje Ci energii, dodatkowo zmęczenie pojawia się po zjedzeniu posiłku to może to być wynikiem problemów z nietolerancją glutenu. Warto zwrócić na to uwagę.

Źródło artykułu: http://theheartysoul.com/gluten-intolerance-signs/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły